Güneyege Haber

264 Polis ve 8 Köpek İle Uyuşturucu Operasyonu

1.495

MUĞLA’DA 264 POLİS VE 8 NARKOTİK KÖPEĞİN KATILIMI İLE ‘15 TEMMUZ ŞEHİDİ NEDİP CENGİZ EKER’ UYUŞTURUCU OPERASYONU DÜZENLENİRKEN ŞU ANA KADAR 25 KİŞİNİN GÖZALTINA ALINDIĞI AÇIKLANDI.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, 15 Temmuz Marmaris şehidi Nedip Cengiz Eker adına düzenlen ve 264 polis ile 8 narkotik köpeğin katıldığı uyuşturucu operasyonu devam ediyor.

Özellikle turistik Bodrum, Marmaris ve Fethiye ilçelerinde faaliyet gösteren sokak satıcılarıyla (torbacılar) mücadele kapsamında, Muğla ile birlikte İstanbul, Mersin, Aydın, Batman, İzmir, Van, Diyarbakır, Siirt, Niğde, Yalova, Antalya ve Kırklareli olmak üzere 13 ilde eş zamanlı operasyon başlatıldı.

Şüpheliler Muğla Narkotik polisinin aylarca süren takibi ve çalışması sonucunda tespit edilirken, yapılan operasyon kapsamında 59 şüpheli hakkında işlem yapılacağı öğrenildi. Şüpheli sayısı olarak, narkotik suçlarla mücadele açısından katılan personel açısından Muğla tarihinin bugüne kadar en büyük operasyonu olduğu açıklandı. Operasyonda 89 ekip, 8 uyuşturucu arama köpeği ve 264 emniyet mensubu görev alıyor.

‘Şehit Nedip Cengiz Eker’ operasyonun kapsamında Muğla’da şu ana kadar 25 şüphelinin gözaltına alındığı, operasyonların devam ettiği açıklandı.