Güneyege Haber

AKLIMIZI ve RUHUMUZU İŞGALDEN KURTARALIM

Biz mert milletiz.Bizim dostluğumuz da düşmanlığımız da mertçedir. En büyük hatamız ise tüm dünya insanlığını da kendimiz gibi mert zannetmemiz oldu.  Vatan toprağımızın ve devletimizin bekası için kendimiz gibi düşünüp, kendimiz gibi savunma oluşturduk. Fakat düşman hiç bilmediğimiz hinlikler ve usuller ile geldi. İşgale uğradığımızı, kontrol altına alındığımız ve işgal edildiğimizi anlayamadık bile…

Vatanımızın işgalini beklerken işgal çalışmadığımız yerden geldi.

Önce aklımız ve ruhumuz işgale uğradı..

Sonra da kültürümüz,sanatımız ve inançlarımızın işgali geldi…

Vatan toprağını bölüp ,parçalayacaklar diye pozisyon alırken bir baktık ki aklen ve ruhen bölünmüşüz.

Vatan toprağı aynı toprak ama üzerinde yaşayan millet duygusal olarak, ruhen farklılaştı. Ötekileşti…

Kısacası toprak kaybetmedik ama İNSANIMIZI Kaybettik. ÖTEKİLEŞTİK.ÖTEKİLEŞTİRDİK…BÖLÜNDÜK.

Bunun farkına bile varmadık.

Kaldırın başınızı ve etrafınıza bakın lütfen. Nasıl bölündüğümüzü,her alanda kamplaştığımızı göreceksiniz. Siyasi partilere bakın. Kendi partisinin ve seçmenlerinin dışında ki herkes sanki DÜŞMAN.  Kamplaşma net. Batı kültür ve medeniyeti  yanlısı olanlar var. Karşılarında da doğu kültür ve medeniyetini savunanları görürsünüz. Sanat da bile aynı görüntüyü yaşarsınız. Sosyal yaşamımız, zevklerimiz,keyiflerimiz de bile bu farklılaşmayı hissedersiniz.

Keşke bizi kamlaştırıp öylece bıraksalardı…BIRAKMADILAR.İşlerini sağlama aldılar. Ne mi yaptılar ?

Kamplaştırdıkları tüm grupların,zümrelerin ve toplulukların İÇİNE SIZDILAR…

Bakın din adına ahkam kesenlere. İNSANI DİNDEN SOĞUTMAK adına konuştuklarını görürsünüz.

Aynı durumu ATATÜRKÇÜLÜK  adına konuşanlar da MİLLİYETÇİLİK adına, SOYAL DEMOKRATLIK adına konuşanlar da da görürsünüz. Konuştukları kitleyi sevdirmek yerine ,KAVGA ve NEFRET dilini kullandıklarını hemen hissedersiniz.. Kısacası BÖLMEK yetmedi, KAVGAYI KÖRÜKLEMEK adına kimisi Din adamı, kimisi Atatürkçü,kimisi Milliyetçi kimisi de Sosyal demokrat olarak ROL ALDILAR ..

Başardılar ve kamplaştık.

Kamplaşma ile kalsa iyiydi ama Dinimiz, Atatürkümüz, Türkçülüğümüz, Sosyal demokratlığımız,Kültürümüz ,Sanatımız adına ne varsa İÇİ BOŞALTILDI. Ortaya adı olan ama UCUBE ŞEYLER diye tanımlayabileceğim ÖZÜNDEN UZAKLAŞMIŞ , farklı manalar ve misyonlar yüklenmiş anlayışlar ortaya çıktı..

Vatan toprağını işgal ettirmeyelim derken aklımızı,ruhumuzu ve tüm değerlerimizi işgal ettirdik. Yeni yeni bunun farkına varıyoruz. UYANIYORUZ..

Yıllardır bu konuyu ifade etmeye, anlatmaya, uyarı yapmaya çalışıyorum. Kaleme aldığım tüm yazılarımda işte tam da bu nedenle, Milli birlik ve beraberliğin öneminin altını çizmeye çalışıyorum.

Umuyorum ve diliyorum uyanışa katkım olmuştur. Eğer olduysa kendimi dünyanın en bahtiyar insanı sayarım. Tüm sevdam insanımızın mutluluğu ve huzurudur.. Her türlü farklılıklarımıza rağmen insanımızı sevecek ve kucaklayacak bir kültürden geliyoruz. BAŞARACAĞIZ İnşallah.

Son Haberler