Güneyege Haber

ALIŞACAĞIZ GALİBA..

Belirsizlik..belirsizlik..belirsizlik…

Siyasi belirsizlik, can sıkıcı ve bezdirici bir hal aldı.

İttifak olayı ortaya çıktı ve il-ilçe adayları, hangi partiden ve kim olacak sorusuna cevap, papatya falına döndü. Heyecanı yok etti.

Kırgınlık ve küskünlükleri körükledi..

Ömrünü adadığı siyasi partiden istifa edenler.

Siyasete küsüp, bir daha siyaset yapmaya tövbe edenler..

Partiler arası ilginç  transferler..

Acımasız rekabetler..

Siyasette marka olmuş kişilerin konumları ve zehir zemberek açıklama ve  beyanatları..

Yıllardır yan yana yol yürüyenlerin, karşı karşıya kalıp düşman kardeşe dönüşmeleri…

Düşman kardeşlerin de birden bire kol kola girip dost olmaları..

Sosyal medya reklamları veya  dedi -koduları…

Siyasi tavırlar ve sert tepkiler…

Kafalar karışık, can sıkkın, moraller bozuk…

İşin gerçeği ; her şey yeni sistemin gereği ve o sistemin yolunda gidiyor.

Halk olarak biz henüz  yeni duruma alışamadık ve bu kargaşayı yaşıyoruz. Alışacağız ve uyum sağlayacağız ama bir ilki yaşayıp, tecrübe ediyoruz. Anlayamadığımız ve kavrayamadığımız ve tepki gösterdiğimiz  olaylara bakınca da bizler hala eski alışkanlıklarımız ile olaylara baktığımızdan ve eski tavırlarımızı sürdürdüğümüzden kaynaklandığını görmekte mümkün.

Yeni durum da parti ve parti değerlerinden ziyade , partilerin ortak değerler üzerinde yakınlaşıp, ittifak oluşturdukları ve seçmenden de yeni ortak değerlere oy istediklerine şahitlik ediyoruz..

Parti değerleri üzerinden bakınca kargaşa yaşamak ve tepki vermek normal ama artık yeni modele de uyum sağlamak durumundayız. Bundan sonraki seçimler de bu ittifaklar ile seçimleri yaşayacağız.

Siyasi söylemlerden ziyade ortak değerlerin ortaya çıkması, kamplaşmaları ve ötekileştirmeyi de önleyeceği gibi aynı ruh halinde olan ama farklı partilerde olan kişilerinde üzerlerinde ki parti gömleklerini çıkarınca , sadece ortak değerler üzerinden  bir noktada buluşunca aslında birbirlerinden pek farklı olmadıkları ortaya çıktı. Farklı siyasi kimlikmiş gibi duranların, aslında aynı hissiyatta oldukları da ortaya çıktı…Umarım hayırlara vesile olur.

Alışacağız ve uyum göstereceğiz. Nelere alışmadık ki..

 

Son Haberler