Güneyege Haber

ALLAHIN DEDİĞİ OLUR

Oğuz Kağan Türk milleti için yeryüzünde “ Tanrının Gölgesidir“  demişti…

Attila’ya  Avrupalılar “ Tanrının Kırbacı “  demişlerdi..

Cengiz Han ise kendisini  “ Tanrının günahkarları cezalandırmak üzere görevlendirdiğini “ söylüyordu..

Kaşgarlı Mahmut eserinde Türklerden “ Allahın ordusu “ diye  söz ediyor..

Haçlı seferlerinden sonra Müslümanlığın adı “ TÜRK OLMAK “ diye ifade ediliyordu…

Fatih Sultan Mehmet Han  İstanbul’u  fethederek “ peygamberimizin övdüğü milletin, Türk milleti  olduğunu “ ortaya çıkarıyordu..Yavuz Sultan Selim Handan itibaren, Yavuz’un kendisini  “ İSLAMIN HİZMETKARI “ olarak ifade etmesi ile artık Türklerin adı, İslam’ın hizmetkarı olarak ifade ediliyordu..

Peygamberimizden sonra Araplar, İslamiyeti yayabilecekleri son sınıra kadar taşımışlardı. Artık ilerleyemez duruma geldiklerinde , Türk milletinin İslamı kabul ettiğini ve yeni bir heyecan getirdiğini görüyoruz. Peygamberimizin vefatından sonra Müslümanlar, mezhep kaosuna düşmüşler, bir taraftan da Bizans ve haçlı tehlikesi belirmişken ve Halifeler ,Sultanların ve siyasetin oyuncağı olmuşken ortaya ,  SELÇUKLULAR çıkıyor. Hem İslam milletlerini toparlıyor, hem de Haçlılara karşı savaşarak, İslamı koruyor…Moğol orduları Türk ve İslam coğrafyasını ele geçirip devletleri yerle yeksan ettiğinde ise Anadoludan OSMANLILAR ortaya çıkıyor ve İSLAM’IN SANCAKTARI oluyorlar. İslam, Balkanlar ve orta Avrupa’ya  kadar Osmanlı eliyle gidip, yerleşiyor.

I.Dünya savaşı sonrası İslamın ve Türklüğün kalesi Osmanlı yıkılıyor,Türk ve İslam coğrafyası param parça edilip, başsız bırakılıyor ve Anadolunun bağrından Türkler koparılıp atılacak ve son kale düşecekken Atatürk ortaya çıkıyor ve TÜRKİYE CUMHURİYETİ  ile coğrafyanın ve tüm mazlum milletlerin umudu oluyor…Şimdi yine büyük bir KAOS var. Hem Dünya, hem de coğrafya kaynıyor. Koskoca İnsanlık alemi 3-5 ailenin ve ABD devletinin kontrolüne geçmiş vaziyette. Hak,hukuk,adalet  kalmamış. Kabadayıyım  ve güç bende diyen ABD’nin  devlet terörüne şahitlik ediyoruz.Kendi menfaatleri uğruna,başka milletlerin acı çekmesi,ölmesi ve Dünyanın kan gölüne dönmesi umurlarında bile değil…

Şimdi yeni senaryoları KUDÜS. Cehennemin kapılarını sonuna kadar açtılar. Hem bölge devletleri, hem de Dünya devletleri diken üstünde. Korku hakim.Küçük bir kıvılcım,cehennem ateşine dönebilir.

Tarih bizi çağırıyor yine. Milletimizin ve İnsanlığın kurtuluşu,huzuru için sahneye çıkmamız lazım.Yukarıda da ifade etmeye çalıştım. Hatta bir çok defa kaleme aldığım yazılarımda da ifade ettim. Biz insanlığın “ şefkat eli “ ve “ merhamet kalbinin “ ta kendisi olan milletiz. Türk demek adalet demektir. Şefkat demektir. Merhamet demektir. Mazluma kol,kanat germek demektir.  Gözü yaşlının göz yaşını silen demektir. Tarihten çekildik İNSANLIK YALNIZ KALDI. Adalet yok edildi.Huzur unutuldu.

TARİHİ OLAYLAR bazen itici güç olur ve güçlenmeye vesile olur. Kendimize güvenelim ve başaracağımıza olan inancımızı her daim taşıyalım. Bizim kadim devlet anlayışımız ve tecrübemiz buna yeter. Bu coğrafya insanının bize olan inancı ve duaları ile başaracağız.

Kudüs, ABD’nin bu bölgede gücünün kaybolmasına ve çöküşünün başlangıcına ciddi bir işarettir. ABD GÖZLE GÖRÜLMEYEN İÇ ÇEKİŞME YAŞIYOR ve biz sadece yansımalarını görüyoruz. Bu çekişme zaten ABD’nin güç kaybına ve politik sapmalarına sebebiyet verirken aynı zamanda da HUKUKSUZLUK ortamından kurtulmak isteyen dünya devletleri de yeni blok ve oluşumlara yelken açmış durumdalar.

TARİHİ FIRSATLAR ortaya çıktı. Bu günü kaçırırsak daha kaç asır bekleriz ve bu zulmü yaşarız bilemem. Bırakalım partiler arası ve parti içi mücadeleleri de omuz omuza olalım. Hem devletimizin, hem de komşu devletlerin güvenliği için GÜÇLÜ ve BAĞIMSIZ DEVLETİMİZİ ortaya çıkaralım.

Kudüs üzerinden oyun kuran ve İslam dünyasını kan gölüne çevirmeye çalışan emperyalist güçleri kınıyorum.Allah yar ve yardımcımız olsun.İnşallah en hafif şekilde bedel öderiz ve bu beladan kurtuluruz. Barış ve huzur dolu günlere merhaba demek dileğiyle hayırlı haftalar..

Son Haberler