Güneyege Haber

Anaokulundan Üniversiteye; Çözüm Koleji Kapılarını Eğitime Açtı

Ortaca Çözüm Koleji, yeni eğitim öğretim yılına merhaba dedi.

Çözüm Koleji, Çaylı Mahallesinde, 39 derslikten oluşan içerisinde laboratuvar, spor salonu, konferans salonu, kapalı yüzme havuzu, çok amaçlı jimnastik salonu ve çeşitli etkinlik sınıfları bulunan 2 binada, 32 eğitimci ve 230 öğrenci ile yeni eğitim öğretim yılına başladı.   

Kolej Müdürü Turgay Yıldızhan, gazetemize okulun çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Okul öncesi eğitimden başlayıp, Üniversiteye kadar eğitim veren bir kurum oluşturduklarını vurgulayan Yıldızhan, “Çözüm Eğitim Kurumları’na bağlıyız. İlk ve Ortaokul bölümümüz Çözüm Koleji adı altında faaliyet gösteriyor. Lise bölümümüz Çözüm Temel Lisesi adı altında faaliyet gösteriyor” diye konuştu.

– “İngilizce film izleyip, kitap okuyabilmelerini amaçlıyoruz”

Bu yıl ilköğretim bazında eğitim öğretime başladıklarını aktaran Yıldızhan, “İlköğretim bölümünde 39 dersliğimiz var. Kolejin içerisinde Laboratuvar, spor salonu, konferans salonu, kapalı yüzme havuzu, çok amaçlı jimnastik salonu ve bin kişiye yemek çıkarabilecek kapasitede mutfağımız ile yemekhanemiz var. Yemekleri kendimiz yapıyoruz” dedi.

Sınıfların en fazla 20 öğrenciden oluştuğunun altını çizen Turgay Yıldızhan, “Milli Eğitim müfredatında yer alan derslerin yanında bizim en büyük farkımız. Sosyal etkinlik ve İngilizceye ağırlık vermemiz. Sosyal etkinlik derslerinde öğrencilerimiz istediği etkinliği seçerek, istediği branşta eğitilebiliyor. Yüzme, resim, müzik, beden eğitimi, bilgisayar, bale gibi toplam 14 alanda seçmeli dersimiz var. öğrenciler sınıf seviyelerine göre yaş durumlarına göre bu derslerden istediklerini alarak, sosyal aktiviteleri yerine getiriyor. Bizim amacımız 4’üncü sınıfı bitiren bir öğrencimizin müzik enstrümanını kullanabiliyor olması, 8’inci sınıfı bitiren bir öğrencimizin ise İngilizce film izleyebilecek, kitap okuyabilecek durumda olması. Özellikle İngilizceye çok ağırlık verdik. Ek dil olarak da İspanyolca var. Konuşma dersleri için kadromuzda öğretmenler yer alıyor. Bunlar Çözüm Koleji’nin artıları” şeklinde konuştu.

– “Alanında uzman eğitimciler”

Tüm derslere branş öğretmenlerinin girdiğini belirten Yıldızhan, “Okul öncesi öğrencilerimizin, sınıflarında fakülte mezunu 2 öğretmeniz yer alıyor. Çocuk gelişimi mezunu arkadaşlarımız yanında yine çocuk gelişimi bölümünden mezun yardımcıları ile çocuklarımıza eğitim veriyor. Kolejimizde, derslere branş öğretmenleri yani işin uzmanı olanlar giriyor. Bire bir etüt çalışması yaparak hiçbir öğrencimizin geride kalmaması için gerekli dikkati ve özeni gösteriyoruz. Hangi öğrencinin hangi alanda eksiği varsa onun tamamlanması için gayret gösteriyoruz” dedi.

– “Doğal ürünlerle beslenecekler”

Okulda öğrencilerin doğal ürünler ile besleneceğini söyleyen Turgay Yıldızhan, şunları Kaydetti; “Anasınıfı ve İlkokul 1’lere 3 öğün yemek veriyoruz. 2’nci sınıftan 8’inci sınıfa kadar öğrencilerimize öğle yemeği, ilkindi yemeği veriyoruz. Okulumuzda FastFood ürünler olmayacak. Öğrencilerimiz doğal ürünler ile beslenecek. Kış süresince öğrencilerimize, portakal, limon ve nar suyu gibi içecekleri çocuklarımıza ikram edeceğiz.”

Son Haberler