Güneyege Haber

Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Murat Atacan; “Yaşadığım topluma faydalı olmak istiyorum”

Ortaca Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Murat Atacan, sahip olduğu bilgi ve birikimi topluma hizmet yönünde kullanma amacında olduğunu söyledi.

31 Mart yerel seçimleri için Cumhuriyet Halk Partisi listesinden Ortaca Belediye Meclis Üyeliğine Aday Adayı olan Murat Atacan, Atatürk ilke ve devrimleri ışığında kendini geliştirmeye özen gösterdiğini vurguladığı açıklamasında, Cumhuriyet, Atatürk devrimleri, Milli birlik ve beraberlik gibi değerlerin öneminin anlaşılması için başlattığı “Her Eve Bir Nutuk” kampanyasının gördüğü ilgiye değindi.

İş hayatında aile işletmesini bir üst noktaya taşımanın mutluluğunu yaşadığını anlatan Atacan; “Sosyal Bilgiler Öğretmeni Tülay Atacan ve Matematik öğretmeni Ali Atacan’ın ikinci çocuğu olarak 1984 yılında Muğla’da dünyaya geldim. Çocukluk ve gençlik yıllarımı Muğla’nın merkeze en yakın ilçesi olan Ula’da yaşadım. Büyük babam Murat İnce, Muğla ilinde tanınan ve sevilen bir girişimci iş insanıydı. Kendisinin 1989 yılında ani kaybından sonra 1980 yılında kurulmuş olan ve Ortaca’da Goodyear Lastikleri bayisi olarak hizmet veren aile şirketimizin işletmesini babam Ali Atacan üstlendi. Babam Ali Atacan’ın yönetimi üstlendiği süreçte İşletmemizi her zaman büyük babamın bir emaneti olarak gördüm ve eğitim hayatımın tatillerinin neredeyse tamamını işletmemizde çalışarak geçirdim.” diye konuştu.

– “Her Eve Bir Nutuk” kampanyası ses getirdi

Atatürk ve Cumhuriyet değerlerinin anlaşılmasına katkı sağlamak adına başlattığı “Her Eve Bir Nutuk” kampanyasını hatırlatan Murat Atacan; “İlkokulu Ula Atatürk İlköğretim Okulu’nda, orta ve lise eğitimini (İngilizce) Muğla Anadolu Lisesi’nde başarı ile tamamladım. 2002 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nde eğitim almaya hak kazandım ve üniversite eğitimini de başarı ile tamamladım. Eğitim-Öğrenim hayatım boyunca Atatürk ilke ve devrimleri ışığında kendimi geliştirmeye ve bu yönde bilgilerle kendimi donatmaya devam ettim. Atatürk ve Cumhuriyet değerlerinin önemi hususunda her zaman arkadaşlarımı ve çevremi, Atatürk’ün bizzat kaleme almış olduğu Nutuk’tan aldığım bilgiler ışığında aydınlatmaya çalıştım. Bugün Cumhuriyet, Atatürk devrimleri, Milli birlik ve beraberliğimiz gibi değerlerin öneminin anlaşılması yolunda Atatürkçü Düşünce Derneğimizin desteği ile ‘Her Eve Bir Nutuk’ kampanyası yürütmekteyim.” dedi.

– “Geliştirdiği proje dereceye layık görüldü”

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisans eğitimi aldığını aktaran Ortaca Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Murat Atacan; “Üniversite hayatım devam ederken 2007 Yılında özel bir bankanın girişimci geliştirme programında geliştirdiğim e-ticaret  projem ile Türkiye genelinde dereceye layık görüldüm. 2009 Yılında askerliğimi bitirdikten hemen sonra işletmemizin idaresini resmen devraldım. İşletmemizi rekabetin çok yüksek olduğu bir ortamda önemli stratejik kararlar alarak bölgesinde lider duruma getirdim. Muğla dolayında birçok Kamu İşletmesinin resmi ihalelerini alarak güven duyulan ismimizi attığımız imzalarla daha iyi yerlere taşıdım. 2014’de aynı şevk ve heyecanla MDA Yapı şirketini kurdum. 2015’de değerli eşim İngilizce Öğretmeni Derin Atacan ile hayatımı birleştirdim. Ticari işlerime devam ederken 2017’de Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansı eğitimini tamamladım ve diplomamı aldım. 2018’de MDA Yapı şirketimi de bölgesinde lider konuma taşıdım ve bugün Ortaca ilçesinde Petlas lastikleri bölge bayisi olarak toplamda 8 markanın temsilciliğini almış bir konuma getirdim.” ifadelerini kullandı.

– Ürettiği zeytinyağı madalya aldı

2017 yılında Zeytin Dostu Derneğince düzenlenen kalite yarışmasında aldığı ödülü değerlendiren Atacan, zeytinyağı konusunda farkındalık yaratarak hem tüketimini hem de üretimini arttırmak amacıyla çıktığı yolda marka yaratma hedefinde olduğunu ifade etti.

Kaliteli zeytinyağı üretmenin kendisi için hem ticari hem de sosyal bir hedef olduğunu belirten Murat Atacan; “Anlamak, planlamak, hayata geçirmek, istikrarlı bir şekilde sürdürmek, analiz etmek, geliştirmek  ekseninde kariyer yolumu kendi işkolumuzun yanı sıra tarımda devam ettirmeye karar verdim. Ulusal ve uluslararası alanda zeytincilikle ilgili olarak takip ettiğim haberler, okuduğum kitaplar ve bu konuda uzmanlar aracılığı ile edindiğim bilgiler doğrultusunda; ülkemizde ve bölgemizde yeterli kalitede ve miktarda zeytin ve zeytinyağı üretiminin gerçekleştirilemediğini üzülerek öğrenmiş oldum. 2014 yılında, o zamana kadar ortakçılık olarak bilinen sistemle işletilen aile zeytinliğimizin bakımını devralma kararı aldım. Bu bağlamda, Zeytin Dostu Derneğinin Muğla Büyükşehir Belediyesi desteği ile düzenlemiş olduğu ve Ula İlçe Tarım Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu eğitimlere katıldım. Buralarda aldığım bilgiler doğrultusunda zeytinliğimizin gübrelenmesinden, budamasına, sürümünden, sulamasına tüm bakımları ile bizzat kendim ilgilendim ve en iyi kalitede zeytinyağını elde etmeyi kendime hedef belirledim. 2017 yılında Zeytin Dostu Derneğinin ulusal platformda düzenlemiş olduğu kalite yarışmasında ürettiğim zeytinyağı ile gümüş madalya almaya hak kazandım. Her zaman harekete geçme, ilerleme felsefesine sahip biri olarak bu dönemden itibaren benim için asıl önemli olan ‘Ula’ markası ile zeytinyağını en iyi şekilde üreterek tüketici ile buluşturma fikrimi hayata geçirebilmek oldu. Kaliteli zeytinyağı üretmek benim için hem ticari hem de sosyal bir hedef oldu, çünkü gayem kişisel başarının yanında toplumda nitelikli zeytinyağı konusunda bir farkındalık yaratarak hem tüketimini hem de üretimini arttırmak gençlerin bu yönde çalışma isteğinin artmasının önünü açmaktır.” şeklinde konuştu.

– “Gurur duyduğum partim CHP’den aday adayı oldum”

Yaşadığı topluma hizmet etme arzusu ile çeşitli makamlarda görev yaptığı CHP’den Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı olduğunu dile getiren Atacan sözlerini şöyle sürdürdü; “Son olarak; ‘Girişimciliğin bir felsefesi de pes etmemektir, kararlılıktır. Tüm zorluklara rağmen hala ilerleyebilmektir. Çünkü girişimcilik dünyasında problemler, yenilgiler, hatalar hiç bitmez. Hayatta zorluklar her zaman olacaktır ancak önemli olan tüm bu zorluklara rağmen ilerleyebilecek zihinsel güce sahip olabilmektir.’ diyerek sahip olduğum bilgi ve tecrübelerimi topluma hizmet yönünde harekete geçirebilmek adına 2009 yılından bu yana üyesi olduğum, çeşitli mevki ve makamlarda hizmet etmekten gurur duyduğum partim Cumhuriyet Halk Partisi listesinden Ortaca Belediye Meclis Üyeliğine Aday Adayı oldum.”

Son Haberler