Güneyege Haber

BİZİMSİN ve BİZDENSİN

Adalet ve Hakkaniyet  “Dünyanın Çivisidir.”  Asla yerinden oynayıp,çıkmamalıdır.Uluslar arası ilişkilere bakınca, devletler arasında hakkaniyet var mı..? Adalet geçerli mi..? Dünya devletleri  arasında güçlü olanın sözünün geçtiği ve Adaletin rafa kaldırıldığı bir dönemi yaşıyoruz. Hedeflerine ulaşmak için her türlü  uygulamanın mübah sayıldığı günlerdeyiz..

PARA-SİLAH ve MEDYA  ellerinde  ve arzu ettikleri İMPARATORLUĞU kurmak için hukuk tanımadan yol alıyorlar.  Uluslar arası Kuruluşlar işlevini ve etkisini kaybetti. DEMOKRASİ ve İNSAN HAKLARI umurlarında bile değil. SEÇİLMİŞLERİ İktidardan indirebiliyor, kaos ve darbeler çıkarabiliyorlar. İnsanların hayatları umurlarında bile değil. Yeter ki zenginlikler ve güç ellerinde kalabilsin. Bu uğurda insanlık dışı sayılan her şeyi bile yapmaktan çekinmiyorlar. SAVAŞ BÜYÜK ve ACIMASIZ…

İNSANLIK adeta “modern kölelik” ile karşı karşıya..

Kim farkında bunun..?  Her Devlet ve Milletler baskı  görüyor, tehlike altındalar.. Ulus devletler yıkılıp, parçalanmak ve adeta şehir devletlerine dönüştürülmek için çalışılıyor. Kısacası küçük lokmalar haline getiriliyorlar.. Dünyaya bir göz atmanız bunları görmeye yeterli olacaktır..

Dünya da bunlar olurken BİZ ne yapıyoruz..?

Aylardır YEREL SEÇİMLER ile uğraşıyoruz. O kazandı, bu kazandı demekten kafamızı kaldırıp da dünyada olan biteni göremiyoruz. PARTİZANLIK hepimizde diz boyu. Olaylara Partilerimizin forma aşkı ile bakıyoruz. FORMA AŞKI, VATAN AŞKIMIZIN ÜSTÜNE ÇIKMIŞ VAZİYETTE. Bu nedenle “Küresel Güçlerin” içimize soktukları ve  “biz gibi görünen ama bizden olmayan” adamlarını ,yani GERÇEK DÜŞMANIMIZI DÖREMİYORUZ.. Tamam İÇİMİZDE BİZE BENZEYEN DÜŞMANI GÖREMEDİK kabul,  ABD yetkililerinin tehdit  yüklü açıklamalarını da mı göremiyoruz. NATO kaç defa Türkiye’yi hedefe koyan tatbikatlar yaptı, bunu da mı görmüyoruz..?  ABD nin Başkanı ekonomik olarak Türkiye’yi bitiririz demedi mi..? PKK-PYD teröristlerine açık açık yapılan silah yardımlarını görmüyor muyuz..? Adamlar bunu artık saklamıyor bile..?  Akdeniz’de kara sularımıza göz koyup, bizi buradan çıkarmak istiyorlar. Kıbrıs’ta Türk varlığı tehdit altında. Ege adaları İsrail destekli ağır silahlar ile donatıldı. Çevremizde ki bir çok ülkeye ABD ve NATO üslerinin yenileri eklendi. Adeta kuşatıldık. TEHLİKE KAPIDA ve bunu anlamak için daha ne bekliyoruz bilemiyorum…!

Bizi kurtaracak ve tehlikeyi savuşturacak tek şey MİLLİ BİRLİK ve BERABERLİKTİR.

Partilerin hepsi bu milletin çocukları tarafından kuruldu ve adayların hepsi bu milletin has evlatlarıdır. Kim kazandıysa, belediyeyi  yönetmesinde milletçe hiçbir sakınca yoktur. BU KADAR GÜRÜLTÜ-PATIRTI Niye..?  Seçimler bitti. Bırakalım artık sürtüşmeleri ve rekabetleri. Biz Devletimizin ve Milletimizin menfaatine odaklanalım.

DÜNYA TARİHİ OLAYLAR YAŞIYOR ve bizler TARİHE ŞAHİTLİK ediyoruz. Bunun farkına varalım. Tehlikeli ve sıkıntılı bu dönemleri omuz omuza verip, atlatalım. Yarın torunlarımız bizlere beddua etmesinler..

Hangi partiden olursan ol.. hangi etnik gruptan olursan ol.. hangi mezhebe mensup olursan ol BİZİMSİN ve BİZDENSİN…

UNUTMA; HEP BİRLİKTE BİZ TÜRK MİLLETİYİZ..

Son Haberler