Güneyege Haber

Bodruma 3 Günde 531 Uçak İndi, Trafik Durma Noktasına Geldi

GEÇTİĞİMİZ CUMA GÜNÜ BAŞLAYAN KURBAN BAYRAMI TATİLİ NEDENİYLE BODRUM’A GELEN TATİLCİLER TRAFİK ÇİLESİ İLE KARŞILAŞTI. 3 GÜNDE BODRUM’A 200 BİN ARAÇ GİRİŞİ OLURKEN MİLAS BODRUM HAVALİMANINA İSE 531 UÇAK İNDİ. CUMA GÜNÜ MESAİ BİTİMİNDEN SONRA AKIN AKIN BODRUM’A GELEN TATİLCİLER 20 KM’LİK YOLU 3 SAATTE GEÇEBİLDİ.

Geçtiğimiz Cuma günü başlayan Kurban Bayramı tatili nedeniyle Bodrum’a gelen tatilciler trafik çilesi ile karşılaştı. 3 günde Bodrum’a 200 bin araç girişi olurken, Milas Bodrum Havalimanına ise 531 uçak indi. Cuma günü mesai bitiminden sonra akın akın Bodrum’a gelen tatilciler 20 kilometrelik yolu 3 saatte geçebildi.

10 günlük bayram tatilini Bodrum’da geçirmek isteyen vatandaşlar trafik çilesi ile karşılaştı. Cuma gününden beri Bodrum’a akın eden tatilciler, kilometrelerce oluşan araç kuyruğunda kaldı.

Torba kavşağında başlayan trafik yoğunluğu, Gümbet kavşağına kadar sürdü. Bodrum girişinde araçlar ilerleyemez hale geldi. Bodrum’da tatil yapmak isteyen vatandaşlar saatlerce trafikte takılı kaldı.

3 gündür İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyükşehirlerin trafiğinden ve yoğunluğundan kurtulmaya çalışan vatandaşlar Bodrum’da da aynı manzara ile karşılaştı.

İlçeye 36 saatte yaklaşık 200 bin üzerinde araç girdiği öğrenildi. Otobüs firmalarının Bodrum’a seferlerini 2 katına çıkardığı bildirildi. 36 saatte Milas-Bodrum Havalimanına ise 531 uçağın indiği öğrenildi.

Son Haberler