Güneyege Haber

Bölgemize Karadeniz ve Güney Anadolu Turisti Gelecek

Dalaman’da, YDA Dalaman Havalimanı ve Anadolu Jet öncülüğünde düzenlenen çalıştayda Anadolu Jet’in Dalaman-Ankara seferlerine başlaması ve çapraz uçuşlar ele alındı. 

490

Dalaman Havalimanında yapılan toplantıya, Vali Yardımcısı Kâmil Köten, DOKTOB’u temsilen Fulya ve Yücel Okutur, Anadolu Jet satış Koordinatörü Demokan Murat Öktem, Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm Şube Müdürü Yavuz Yılmaz, TÜRSAB Bölge Temsilcileri, Süleyman Kaya, Ali Kırlı ve Menderes Akbulut, FETOB’u temsilen Nurkaya Gündoğdu, Dalaman Belediyesi Başkan Yardımcısı Ramazan Ontaş, Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Mete Atay, DHMİ Dalaman Havalimanı Başmüdür Yardımcısı Hamit Soyertem ve Cenk Özenen, YDA Dalaman Havalimanı İş Geliştirme Direktörü Orçun Songur, GETOB Başkanı Bülent Bülbüloğlu ve turizmci Ali Mürşit Yağmur katıldı.

Toplantıda, Karadeniz ve Güney Anadolu’dan, Muğla’ya gelmek isteyen yerli turistler için direkt uçak olmaması konusu da ele alındı.

DOKTOB Başkanı Yücel Okutur, Anadolu Jet’in Trabzon ve Gaziantep’ten gelecek uçaklarının yazın günde 4 sefere çıkabileceği ve Dalaman-Ankara seferlerinin de kış aylarında her gün yapılmasının uygulamaya konulduğunu söyledi.

Okutur, 2017 yılında DOKTOB’un yaptığı girişimlerle Hindistan başta olmak üzere Kazakistan’dan yoğun turist beklediklerini, gelişmelerin Muğla ekonomisine büyük katkısının olacağını belirterek; “Yıllardır bölgenin tanıtımındaki eksiklikler nedeniyle turizmde istenilen seviyeye ulaşılamadı ve bunun bölgenin ekonomisine, istihdamına ve kalkınmasına olumsuz etkileri oldu. 2018 yılında belediyelerimiz ve turistik tesislerimizle, eksiklerimizi gidererek geçmişte turizmde yaşanan durgunluğun telafi edileceğini düşünüyorum” dedi.