Güneyege Haber

Büyükşehirden Çocuklar İçin Spor Şenliği

557

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, “Kırsal Mahalle Spor Şenlikleri” etkinliği Ortaca’da gerçekleştirildi. Şenliğin, Dalaman ve Köyceğiz ilçelerinde de yapılacağı öğrenildi.

Turizm, Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı’nca Şehit Sefa Altınsoy İlkokulu bahçesinde düzenlenen etkinliğe, Muğla Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Ortaca Belediyespor Kulübü Başkanı Süleyman Dağdelen, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Etkinlik öncesinde, Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm, Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı personeli tarafından öğrencilere tişört hediye edildi.

Etkinlik hakkında gazetemize açıklamada bulunan Meclis Üyesi Süleyman Dağdelen, Muğla Büyükşehir Belediyesi Turizm, Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığının yaptığı sosyal etkinliklerden çok memnun olduklarını belirtti.

Ortaca’da 3 yıldır etkinliği yaptıklarını aktaran Dağdelen, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün, Daire Başkanımız Ali İnan ve personeline çok teşekkür ediyoruz. Etkinliğin ilkini Eskiköy İlkokulunda yaptık. Şehit Sefa Altınsoy İlkokulunda devam ediyoruz. Okullarda yapılan mahalle şenlikleriyle çocuklarımızı sevindiriyoruz. Çocukları sevindirmek kadar güzel bir duygu yok. Öğrencilerimize tişört hediye ediyoruz. Etkinliğin ardından meyve suyu, bisküvi ikramında bulunuyoruz” diye konuştu.

Etkinlikte; Halat, koordinasyon parkuru, dans ve eğitsel oyunların yanı sıra satranç eğitimi de veriliyor.

Ortaca’da Eskiköy ve Çaylı Mahallesinde başlayan etkinliğin, Köyceğiz’de Pınar ve Karaçam İlkokulunda, Dalaman’da ise Kapukargın ile Hürriyet İlkokulunda devam edeceği bildirildi.