Güneyege Haber

ÇAKALLAR  ve KURTLAR…

Siyasi partilerin, en temel ,kuruluş amacı nedir ?

En basit ifade ile milletine hizmet etmek amacı ile kurulmuşlardır.

Siyasi partilerin arasında ki rekabet, bir hizmet yarışı mıdır ?

Evet. En iyi ben hizmet eder,sorunları çözer,milletin huzurlu ve mutlu olmasını sağlarım diye birbirleri ile yarışırlar.

Bu bir hizmet yarışı ise siyasetin dili , niye sert  ?  Partilerin arasında, niye kan davası varmış gibi bir görüntüye ,şahitlik ediyoruz ?

Milli konularda, niye birlik görüntüsü verilemiyor ?

Her şeyden önemlisi de “ Türk milletinin düşmanı olanlar, rakip partiler mi ?  yoksa emperyalist güçler mi ? “ Emperyalist güçler, düşmanımız ise onlarla mücadele etmek yerine, neden siyasi partilerimiz birbirlerini düşman gibi görüp, sert söylemler kullanıp, düşmana bile söylenmeyecek laflar ile birbirlerine yükleniyorlar ? Düşman belli. Neden birbirlerinden düşman yaratıp,kafalarını kuma gömerek, asıl düşmana karşı mücadele içinde değiller ?

Cumhuriyetçilik, demokrasi, Atatürkçülük,miliyetçilik ve  İslam gibi kavramların içini neden boşaltılıp, slogan vari duruma dönüştürüldü ?  Devlet,millet ve siyasi partiler neden tarihi misyonundan ve geleneksel çizgilerinden ,başka iklimlere savruldular ? Milli ülküler neden yok oldu veya unutulup gitti?  Cumhuriyet, eyyamcılık için kurulmadı. Neden bu hale geldik ?

Neden devletimize ve milletimize olan sadakatimizi, partilerimize olan sadakate feda ettik ?

En önemlisi de tüm partilerin içerisinde ki “ vatanseverler “  niye suskunlar ve milli birlik ve beraberlik adına, niye harekete geçip, siyaset üstü bir birlikteliğe hizmet etmiyorlar ?   “ Vatanseverler “  artık bir “ partisever “ mi oldular ?

Sorular uzar gider. Bu kadar soru bile zannederim,meramı mı anlatmaya kafi olmuştur.

Her türlü olumsuzluğa rağmen, gelişen ve büyüyen bir  Türkiye var. Zincirlerini kırıp, yürümek, hatta koşmak isteyen Türkiye var. Düşmanı çok. Kuşatılmaya ve içeriye hapsedilmeye çalışılıyor. Önümüzde ki günlerde, ambargolar,yaptırımlar,etnik çatışmalar ve siyasi gerginlikler ile karşı,karşıya kalacağımız bekleniliyor. Düşmanlarımızın gücü, BİZİM ZAYIFLIĞIMIZ kadardır. Bu nedenle, zayıf yönlerimize bir an önce, tedbir almak zorundayız. EYYAMCILIKTAN kurtulup, milli ülküler etrafında birleşelim. Parti severliği bırakıp, vatanseverler olarak kucaklaşalım. Kucaklaşalım ki BÜYÜK TÜRKİYE hayalimiz gerçek olsun. Kucaklaşalım ki BAĞIMSIZ  TÜRKİYE  ortaya çıksın. TEK REÇETEMİZ KUCAKLAŞIP, BİRLİK OLMAK. Bu coğrafya , çakalların geçiş yolu. Çakalların hükmüne, son verelim. Son verelim ki şehitlerimizin kanları ,boşuna akmış olmasın. Milletimiz ve mazlum milletler huzur bulsun. İnsanlığı, merhamet ve şefkat eli sarıp,sarmalasın.

 

YENİ DÜNYA DÜZENİ kuruluyor. Bu nedenle, neredeyse dünyanın her santimetre karesinde ,savaş var. ÇAKALLAR,  gündüz ve gece demeden çalışıyorsa, özgürlüğün sembolü KURT gibi olmak da bize düşer… ÇAKALLARA Çanakkale de geçit vermedik. BAŞARDIK. Şimdi yeniden başarabiliriz. Milletimiz ve insanlık adına, bu mücadeleyi vermek zorundayız. İç  ve dış düşmanlara, birliğimiz ile tokat atabiliriz. Unutmayın ki “ Çakalların hükmü, kurtlar ayağa kalkana kadardır.” Mesele bu ise bende ülkemde ki  tüm KURTLARI , ayağa kalkmaya davet ediyorum. TÜM KURTLAR GÖREVE…

Son Haberler