Güneyege Haber

ÇANAKKALEDEN AFRİNE…

Anadolu da  devlet olarak yaşamanın bedeli ağırdır. Dünyanın dengesi sayılan bir coğrafya. Bu coğrafya bizim için büyük şans ama bu coğraya da yaşadığımız içinde o şansımız kadar da düşmanımızda çok. Bizi ,bize bırakmıyorlar. Her daim baskı ve saldırı altında yaşamak durumu ile karşı karşıyayız.Bu zorlu vatan toprağında yaşamak ve bağımsızlığımız için mücadele etmek de kaderimiz..

Bir asır önce bizi Anadolu topraklarından çıkarıp “ Gobi  çölüne”  sürmek isteyen emperyalistler, bunu başarmak için Çanakkale’ye  saldırıp, asker çıkardılar. Çanakkale’de Türk tokadını yediler. Başaramadılar. Çanakkale destanını, “ Kurtuluş Savaşı “ ile taçlandırdık. Bağımsız Türk Cumhuriyetini kurarak, bağımsızlığımızı ve bu Anadolu’da ki varlığımızı, tüm dünyaya kabul ettirdik..

Bizi bu topraklardan sürüp çıkarmaktan yıldılar mı ?  Pes mi ettiler ?  ASLA..

Genç  Cumhuriyetimiz darbeler, ekonomik kumpaslar, kardeş kavgaları ile sokaklar da kaoslar yaşamak zorunda bırakıldı. Etnik ve inanç farklılıkları ile kardeşi ,kardeşe kırdırdılar. Gizli yapılar ile devletin kozmik odalarına kadar sızdılar. Ülkemizin gelişmesine hep fren oldular. Çukur olayları, 15 Temmuz darbe kalkışması gibi akla gelen ne varsa denediler. Başaramadılar. Teröristleri silahla donatıp, namluları üzerimize çevirdiler.Eğittiler. Nizami birlikler gibi donattılar. Bizi akılları sıra kuşattılar. Çanakkale de yapamadıklarını Suriye’nin kuzeyinden denemek istediler. Hesabımızı görmek istediler. Ülkemizden toprak parçası koparmak ve devletimize diz çöktürmek, başkentimizi,kendi başkentlerinden emir alır hale getirmek istediler.Afrine girmeye cesaret edemeyeceğimizi, girsek bile asla başarılı olamayacağımızı ve bataklığa saplanacağımızı düşündüler…

Türkler bir asır önce Çanakkale de nasıl oyunlarını bozduysa, bu günde Afrin de emperyalistlerin oyunlarını bozdu.Mehmetçik, Afrin’de  pkk’lıları  bozguna uğrattıkça çıldırdılar. 50 yıllık emekleri ve bir asırlık hayalleri yıkıldı. ABD’de bir çok general  ve üst düzey yöneticiler, bu başarısızlıktan dolayı görevlerinden alındı.Bir türlü Türkiye’yi kendi kontrollerine alamadılar..

Türk ordusunun Afrin’e girmesiyle ABD’nin ve ortaklarının gizli Türkiye planları deşifre oldu. Terör örgütleri ile kirli ilişkileri afişe edildi. NATO nun içinde ki bir grubun Türkiye düşmanlığı ortaya çıkarıldı. NATO dağılmanın eşiğine geldi. Türklerin ve Müslümanların mezhep çatışması içine çekilmesinin önü kesildi. Akdeniz  ve Orta Doğuda Türkiyesiz, kimsenin zenginliklerden pay alamayacağı tüm dünyaya gösterildi. TÜRKİYE OLMADAN YENİ DÜNYA DÜZENİ DENGESİ KURULAMAZ olduğu tescillendi . Sahaya inmemiz, masada güçlü olmamızın önünü açtı.

Kahraman Ordumuz ve Mehmetçiğimiz vatanın selameti için canı pahasına mücadele veriyor. Canlarımız şehit oluyor. Bir asır önce Çanakkale de Mehmetçiğimiz ölüme koşarken, nasıl İNSANLIĞI YAŞATTIYSA, bu günde  Afrin’de  kendi canını veriyor ama sivillerin,masumların canının yanmasını önlüyor, İNSANLIĞI YAŞATIYOR.

TÜRK OLMAK ZORDUR azizim. Mert olacaksın,şefkatli ve merhametli davranacaksın. İnsanları yaşatmak için gerekirse kendi canından vazgeçeceksin. Zalimlerin karşısında yalnız bırakılacaksın. Buna rağmen yılmayacaksın. Mazlumların umudu olduğunu, kimsesizlerin göz yaşını sileceğini aklından hiç çıkarmayacaksın. Zorda kalanın,darda olanın dinine,ırkına,diline bakmadan yanına koşacaksın,yardım elini uzatacaksın.Zalim kim olursa ,olsun gücüne bakmadan karşısına çıkacaksın. Dünya da insanların mutluluğu ve adalet için mücadele edeceksin. BAKIN AFRİN’E , BAKIN ÇANAKKALEYE Ruh aynı ruhtur. Zaman değişir,mekan değişir,isim değişir ama BİZİM RUHUMUZ DEĞİŞMEZ. Mücadele ve hedeflere ulaşma azmimiz,milli birlik ve beraberliğimiz, bize diz çöktürmek isteyenlere TOKAT olmuştur. Ayağa kalkıyoruz. Türk milleti tarihi misyonuna uygun hareket ediyor..

Devletimizin ve milletimizin bekası için canından geçip şehadet şerbeti içen  Çanakkale şehitlerimiz ve gazilerimiz başta olmak üzere, Afrin  şehit ve gazilerimize kadar TÜM ŞEHİTLERİMİZİ ve GAZİLERİMİZİ şükranla anıyor ve manevi huzurlarında saygıyla eğiliyorum… Selam olsun Türklüğe, İslama ve İnsanlığa  SEVDALI  VATAN EVLATLARIMIZA…

 

Son Haberler