Güneyege Haber

CHP Demokrasi Şehitlerini Andı 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ortaca ve Dalaman ilçe başkanlıkları 24 Ocak Adalet ve Demokrasi haftası dolayısıyla basın açıklaması yaptı.

Ortaca’da CHP ilçe binasında yapılan basın açıklamasında CHP Ortaca İlçe Başkan Yardımcısı Evren Tezcan,  gazeteci yazar Uğur Mumcu’nun, 24 Ocak 1993 günü arabasına konulan bombanın patlaması sonucu hayatını kaybettiğini hatırlattı.

Ocak ayının, “aydınların katledildiği ay” olarak hafızalara kazındığını söyleyen Tezcan, “11 Ocak’ta yazar Onat Kutlar, 24 Ocak’ta gazeteci Uğur Mumcu, 31 Ocak’ta Prof. Dr. Muammer Aksoy, değişik yıllarda olmasına rağmen Ocak ayı içinde katledilmişlerdir. Bu aydınlarımız, demokratlarımız, devrimcilerimiz neden ve kimler tarafından katledildiler. Gazeteci yazar Onat Kutlar, bombalı saldırı sonucu, Prof. Dr. Muammer Aksoy 1990 yılında evine gitmekte iken acımasızca katledildi. ‘Vurulduk Ey Halkım Unutma Bizi’ sözleriyle yurtseverlerin gönüllerinde taht kuran korkusuz devrimci Uğur Mumcu, 1993’te bombalı saldırı sonucu katledildi. Gazeteci Uğur Mumcu, Türkiye üzerinde oynanan tüm gizli ve tehlikeli oyunları gün ışına çıkardı. Atatürkçü, Kuvvayı Milliyeci, Devrimci ve demokrat gazeteci yazar Mumcu’nun, katil veya katilleri yakalanamadı. Onat Kutlar, Prof. Dr. Muammer Aksoy ve Uğur Mumcu’yu saygı ve sevgi ile anıyor. Bıraktıkları bağımsızlık ve özgürlük bayrağını sonuna kadar taşıyacağımıza and içiyoruz” dedi.

Son Haberler