Güneyege Haber

CHP İlçe Başkanlarından Aldan’a Destek

Cumhuriyet Halk Parti (CHP) ilçe başkanları, önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek CHP Muğla İl Kongresine ilişkin açıklamada bulundu.

CHP Menteşe İlçe Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında açıklamayı, ilçe başkanları adına CHP Ortaca İlçe Başkanı Mehmet Sertkaya yaptı. Açıklamada, 36. Olağan İl Kongresinde adayımız Mürsel Alban’dır, ifadelerine yer verildi.

Toplantıya, CHP Ortaca İlçe Başkanı Mehmet Sertkaya’nın yanı sıra Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, Datça İlçe Başkanı Aytaç Kurt, Fethiye İlçe Başkanı Ali Özgür Kullukçu, Köyceğiz İlçe Başkanı Hüseyin Erol, Kavaklıdere İlçe Başkanı Mehmet Gülhan, Menteşe İlçe Başkanı Erkan Aydın, Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, Seydikemer İlçe Başkanı Nalan Büyükçoban, Ula İlçe Başkanı Hüseyin Özcan, Yatağan İlçe Başkanı Kemal Özler ve partililer katıldı.

Sertkaya, açıklamasında ülkenin yönetilemediğini savundu, iktidarın katılımcı demokrasiyi bitirerek tek adam rejimine dönüşme çabası içerisinde olduğunu söyleyen Sertkaya; “Ülkemizde yaşanan siyasi, ekonomik gelişmeler, OHAL yasaları, kanun hükmünde kararnameler ile iktidarın hükümdarlığını sürdürebilme çabaları ve en önemlisi 2019 yılında parlamenter sistemi, katılımcı demokrasiyi bitirerek tek adam rejimine dönüşme çabaları içerisinde ne yazık ki Türkiye yönetilememektedir” ifadelerini kullandı.

– “Muğla çoğulcu demokrasinin yıkılmaz kalesidir”

CHP’nin Muğla’da genel, yerel seçimlerde aldığı oylar ve referandumda Büyükşehirler arasındaki birinciliğinin, halkın partiye duyduğu güven artışının işareti olduğunu dile getiren Sertkaya; “Ana muhalefet Partisi görevini tek başına, cesaretle bütün zorluklara rağmen yılmadan yerine getiren, demokrasi, özgürlük ve adalet çizgisinde yürüyen, mücadele eden tek parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Partimizin halkına doğruları söyleyerek, adaletin, demokrasinin, üreticinin yanında olan bu gururlu yürüyüşü 2019 yerel, genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ülkemizin geleceğine aydınlık olarak yansıyacak, Türkiye Cumhuriyeti tekrar kuruluş ilkelerine Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aydın, çağdaş çizgisine dönecektir. Bu yolda ülkemizin bütün şehirleri gibi Muğla’mıza da büyük görev düşmektedir. Muğla çoğulcu demokrasinin, özgürlüklerin, sevgi ve hoşgörünün en önemlisi de Cumhuriyet Halk Partisi’nin yıkılmaz kalesidir” diye konuştu.

– “Yakaladığımız uyumun etkili olacağına inanıyoruz”

Partinin yakaladığı başarıda il başkanın emeği olduğuna işaret eden Sertkaya; “Partimizin bu başarısında Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül vermiş vatandaşlarımızın yanı sıra Milletvekillerimiz, ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız, meclis üyelerimiz, kadın, gençlik kolları ve en önemlisi bütün örgütünü bir arada tutan gece gündüz demeden tüm ilçe örgütleriyle bir arada işbirliği içerisinde çalışmış il başkanımızın da büyük mücadelesi ve emeği vardır. İl başkanımızın ilçe ilçe gezerek gerçekleştirdiği disiplinli ve programlı seçim çalışmaları sonucu 7 Haziran, 1 Kasım ve 16 Nisan genel ve referandum seçimleri hem ilimizde hem de partimize başarılar kazandırmıştır. Gelecek seçimlerin ne kadar önemli olduğunun farkındalığının bilinci ile il başkanımız önderliğinde yakaladığımız bu uyumun ve birlikteliğin önümüzdeki seçimlerde de etkili olacağına inanıyoruz” dedi.

– “Adayımız Alban’dır”

CHP’nin, parti disiplini ve bütünlüğü içerisinde, il başkanı önderliğinde 2019 yerel seçimlerinde de ülkesi için en başarılı sonucu alacağını ve Muğla’nın Cumhuriyet’in kalesi olmaya devam edeceğini söyleyen Sertkaya şunları kaydetti;

“Bu sebeple, aşağıda imzaları bulunan bizler, emeğini, zamanını örgütü ve partisi için ayırmış, hiçbir görevden kaçınmamış, durmadan her platformda iktidara karşı mücadele vermiş ve örgütüne sahip çıkmış il başkanımızı takdir ediyoruz. Önümüzdeki seçimlerde de örgütümüzün başında yer alarak uyum içerisinde her birlikte çalışmak ve yeni başarılara imza atmak üzere 36. Olağan İl Kongre’mizde il başkan adayımız Mürsel Alban’dır.”

Son Haberler