Güneyege Haber

CHP Ortaca’dan Ankara Çıkarması 

Fotoğraf: Güneyege

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ortaca İlçe Başkanlığınca Ankara gezisi düzenleneceği açıklandı.

15-17 Nisan tarihleri arasındaki gezi programında Anıtkabir, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu, TBMM’deki makamında ziyaret yer alıyor.

İlçe Başkanı Sertkaya, gazetemize yaptığı açıklamada; “15 Nisan gecesi saat 22:00’da Ortaca’dan, Ankara’ya hareket edeceğiz. TES-İŞ ve MADEN-İŞ misafirhanesinde konaklama yapacağız. 16 Nisan Pazartesi günü Anıtkabir’i ziyaret edeceğiz. Ortaca CHP İlçe Başkanlığı olarak Anıtkabir’de çelenk töreni düzenleyerek, ilçe başkanlığımızın çelengini Atamızın huzuruna sunacağız. Rehber eşliğinde Anıtkabir’i gezeceğiz. İsmet İnönü’nün mezarına çelenk sunumunun ardından “Kurtuluş Savaşı Müzesi”, “Cumhuriyet Müzesi” ve “Etnografya Müzesi” gezilecek. Daha sonra Cebeci Askeri Şehitliği’nde, Şehit Yüzbaşı Barış Kırıcı’nın mezarına çelenk sunacağız.” diye konuştu.

Gezinin ikinci günü TBMM gezisi olacağını belirten Sertkaya; “17 Nisan Salı günü, rehber eşliğinde TBMM gezisi olacak. Öğle yemeğini TBMM’de yedikten sonra mecliste partimizin grup toplantısına katılacağız. Grup toplantısının ardından ise Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu TBMM’deki makamında ziyaret edeceğiz.” dedi.

Ziyaretlerin ardından katılımcıların serbest zamanda ANKAMALL alışveriş merkezini gezme imkanı da bulacağını dile getiren Sertkaya, akşamına Ortaca’ya dönüş için hareket edileceğini belirtti.

Son Haberler