Güneyege Haber

CHP Ortaca Belediye Başkan Adayı Mehmet Sertkaya: “Ortaca Büyükşehir’in de gücüyle kalkınacak”

CHP Ortaca Belediye Başkan Adayı Mehmet Sertkaya, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün tam desteğini aldığını belirterek, Ortaca’nın Büyükşehir’in de gücüyle kalkınmasını hızlandıracağını söyledi.

CHP Ortaca Belediye Başkan Adayı Mehmet Sertkaya, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün tam desteğini aldığını belirterek, Ortaca’nın Büyükşehir’in de gücüyle kalkınmasını hızlandıracağını söyledi.

Uzun bir aday adaylığı maratonundan sonra geçen ay ortasında CHP’den belediye başkan adaylığı kesinleşen eski ilçe başkanı Mehmet Sertkaya, GÜNEYEGE’ye özel açıklamalarda bulundu. Ortaca’nın önünde önemli fırsatlar olduğuna değinen CHP’li Sertkaya, bunlardan en önemlisinin Büyükşehir’in gücünden yararlanmak olduğunu ifade etti.

Projeler konusunda Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün’ün desteğini alıklarını söyleyen Mehmet Sertkaya; “Büyükşehir Belediyemiz kent içini rahatlatacak çok önemli iki projeyi gerçekleştirecek. Büyük gücü olan Büyükşehir’in katkısıyla Otogar sebze haline taşınacak, yerine yer altı otoparkıyla kültür merkezi inşa edilecek. Sebze hali de, üretici ve çalışanların daha modern ve çağdaş bir ortamda iş göreceği bir şekilde yeniden inşa edilecek. İstemeyi bilmek, doğru hedefler saptamak ve işleri takip etmek Büyükşehir’in katkılarını sağlamak konusunda üç önemli unsur. Biz bu konuda bugüne kadar eksik kalanları tamamlamaya çalışarak Ortaca halkının refah içinde yaşamasını sağlayacağız. Turizmci skordan memnun, üretici hasattan mutlu, ticaret erbabı işini geliştirmekten keyif alacak hale gelecek.” diye konuştu.

Büyükşehir’in desteklerinin bu iki projeyle sınırlı kalmayacağının altını çizen CHP’li Sertkaya, önümüzdeki günlerde yeni projeler açıklamaya başlayacaklarını aktardı. Sertkaya, Dalyan ve Sarıgerme’nin de bu projelerden önemli pay alacağını vurguladı.

Ortaca’nın elinde bulunan 3 önemli karta dikkat çeken Mehmet Sertkaya, bunların “tarım, turizm ve ticaret” olduğunu, bu kartların doğru kullanılmasıyla birlikte Ortaca’nın zenginleşeceğini söyledi.

“Zengin kaynakların fakir bekçiliğini yapmayacağız” sloganıyla çalışmalarını sürdürdüğünü hatırlatan Sertkaya, Ortaca’nın 31 Mart sonrası, gerçekçi bir şekilde vaat ettiklerini yerine getiren belediyeyle tanışacağını dile getirdi.

Son Haberler