Güneyege Haber

CHP Ortaca Yağmur Çamur Demeden Seçim Çalışmalarını Sürdürdü

Belediye Başkan Adayı Sertkaya; “Ticaret zenginleşecek, Ortaca markalaşacak”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ortaca İlçe Başkanlığı, yağışlı havaya rağmen seçim çalışmalarını hız kesmeden sürdürdü.

Millet İttifakı Ortaca Belediye Başkan Adayı Mehmet Sertkaya, meclis üyeleri ve partililer ile birlikte seçim çalışmalarını devam ediyor. Sertkaya’nın seçim çalışmalarına Muğla Milletvekili Mürsel Alban, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün eşi Gülsün Gürün ve il kadın kollarından partililerde katılarak destek verdi.

CHP heyeti, sağanak yağışa rağmen programlarını iptal etmedi. Vatandaşlarla bir araya gelen heyet, esnaf ziyaretinde bulundu.

Belediye Başkan Adayı Mehmet Sertkaya, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte uyum içinde çalışmanın öneminin altını çizerek Ortaca’yı marka şehir yapmak istediklerini söyledi.

Vatandaşlara projeleri hakkında bilgiler veren Sertkaya, hayali hiçbir projeyi dillendirmediklerini Büyükşehir Belediyesi’nin de gücünü arkalarına alarak “Yeni Bir Ortaca” ideallerini gerçekleştireceklerini vurguladı.

Ortaca’da ticaretin zenginleşeceğini ifade eden Sertkaya; “Ortaca’nın potansiyeline ve Ortacalının çalışkanlığına güveniyoruz. Büyükşehir Belediyemizin desteğiyle kurulacak Süt ve Süt Ürünleri Entegre Tesisi, Gıda Analiz Laboratuvarı ve tarımın çeşitlendirilmesiyle ticari ağımız diğer illeri de kapsayacak şekilde büyüyecek. Bu hareketlilik kentin geneline yansıyacak. Ayrıca baldan, narenciyeye, zeytinyağından aromatik bitkilere, nardan, domatese kadar her alanda üretim yapan halkımızın daha yüksek katma değer elde etmesi temel hedefimiz. Bu amaçla tüm zenginliklerimiz markalaştırılacak. Ürünlerimiz Ortaca patentli olacak. Üreticimizin cebine daha çok para girecek. Bunun yanı sıra kültürel değerlerimizin de markalaşması vazgeçilmez hedefimiz olacak.” dedi.

Son Haberler