Güneyege Haber

DALAMAN 31 MART YEREL SEÇİMLERİ ÜZERİNE BİR ANALİZ

—DALAMAN ÇOK GERİ BIRAKILDI: Dalamanın potansiyelleri çok fazla olmasına rağmen, potansiyeller en son başkan tarafından kullanılamadı ve Dalaman çok geri bırakıldı.  Dalamanın potansiyelleri nelerdir;  Çok enfes koyları, çok enfes manzaralı sahil dağları, dünyaca meşhur 5 adet Kayra antik kenti,  toprak üstüne çıkmayı bekleyen tarihi eserleri vardır. Ayrıca 6 km kumsalı, çok verimli 100.000 dönüm dağ ve ova tarım arazisi, balta girmemiş ormanları ardır. Ayrıca Denizli sınırına kadar yanaşan enfes güzellikte dağ köyleri, Dalaman baraj gölü, Dalaman Çayı, Dalaman Kocagöl, Kargın gölü ve Tersakan çayı vardır. İlaveten Sağlık turizmine uygun kükürtlü kaplıcaları,  akarsu rafting ve kano sporlarına müsait Dalaman çayı,  durgunsu sporlarına müsait Kocagöl ve bağlı göller, kanallar, Dalaman bu haliyle hem sahil, deniz, kum, güneş kitle turizmine, hem kırsal turizme, hem de eko ve agro  turizme,  hem her türlü spor turizmine, hem tarih, hem de sağlık turizmine çok müsaittir.

—DALAMAN BELEDİYE BAŞKANI ADAYLARININ YETENEKLERİ; Dalamanda 4 belediye başkan adayı var. 1-Cumhur ittifakı adayı  (AK Parti +MHP ) , 2 -İP adayı, 3-DP adayı, 4- HDP destekli CHP adayı. Halk arasında CHP adayı için 5 seneyi bomboş geçirip şimdi dogru dürüst projesi olmayıp uçuk kaçık vaatler yaptığı anlatılıyor,  10 milyon liralık belediyenin Park Otelini çürüten CHP adayının seçilme şansının bittiği belirtiliyor. Ayrıca Dalaman CHP adayı için, arkasında hiçbir gücü olmadığı, ilkokul mezunu olup okul tahsilinin, eğitiminin ve vizyonunun Dalaman belediyesini yönetmeye yetersiz olması nedeniyle CHP adayının şansının kalmadığı belirtiliyor. Bu durumda şansı olan 3 aday kalıyor.

—- CHP DIŞINDAKİ ADAYLARIN DURUMU NEDİR; AK Partiden aday gösterilmeyip DP den aday olan Dr. Beyhan  Belediye Başkanlığı yaptığı için tecrübeli olup ayrıca geçen dönemdeki hatalarını anlamış gözüküyor. Daha önceki döneminde çık hırçın davranışları olan Dr. Beyhanın,  İnş. Müh. Cenk Sönmez’in yanında olması büyük avantaj olup Dr. Beyhanın ılımlı olmasına da faydalı olacaktır. İP den Dr. Sedat Ylmaz’ın ise doktorluktan başka tecrübesi yok. Devlet memluğundan başkaca iş yapmamış olma tecrübesizliği ‘’belediye başkanlığı başarılı olur mu’’ sorusu yaratıyor.  Dr. Kızıl aslen CHP lidir. Daha önce CHP den aday adayı olmuştur.  Aslen MHP kökenli İP lilerle ‘’Solcu Dr. Kızıl mecliste nasıl anlaşır?  Biri sağa çeker, biri sola çeker’’sorusu ortaya çıkıyor.  Dr. Kızıl’ın yanında İnş. Müh. Bahadır Bakırcı’nın olması büyük avantajdır. Ak Parti adayı Muhammet Karakuşa gelince hemen hemen 5-6 senedir AK Parti başkan yardımcılığı ve başkanlığı tecrübesi vardır. Dalamanın köy ve merkez sorunlarını iyi bilmektedir.  Dalaman, Muğla, Ankara devlet kademeleri ile Bakanlarla iyi iş birliği vardır. Ak Parti adayı Muhammet Karakuş bu haliyle Dalamana en başarılı aday olacaktır.

—YEREL SEÇİMLERE HALKIN KADERİNİ BELİRLER, BOMBOŞ GEÇEN 5 YILAYAZIK DEĞİL Mİ?;  Yerel seçimler bir ilin, bir ilçenin kaderini belirliyor. İşte Dalamanı görüyorsunuz 5 sene bomboş geçti.  Dalaman Belediye park oteli tamamen çürütüldü. Dalaman belediye başkanı şimdi tarım ve turizm konularında bir sürü vaatte bulunuyor. Neymiş efendim 4 senedir yapmadığı 40 yataklı kükürt tesislerini yeni dönemde bitirip açacakmış. Belediye bu sayede para kazanacakmış. Belediye burada kalanlar için Dalamanın etini, sütünü balını alacakmış. Yani ortada gerçek bir proje yok. 5 sene geçmişte hiçbir şey yok. . Yapacaktın geçen dönem köylüye neden iyi bir şeyler yapmadın?????.

—-MUĞLA HDP EŞ BAŞKAN I CHP LEHİNE MUĞLA BÜYÜYÜKŞEHİR ADAYI VE DALAMAN İLÇESİ ADAYI İÇİN SEÇİMDEN ÇEKİLİYORUZ DEDİ. Muğla HDP eş başkanı ‘’ CHP lehine seçimlerden çekiliyoruz ‘’dedi.  Ayrıca Muğla CHP örgütü böyle istedi dedi. Bunlar ne demek oluyor?  Bu ne demek biliyormusunuz  ‘’ biz Tüm Türkiye’de ve Muğla’da CHP örgütü ile anlaşmalıyız, meclis listelerine HDP den isim aldılar biz de seçimlerden çekildik’’’ anlamı taşımıyor mu?   CHP adayı seçilirse gece zafer turunda araçlardan HDP bayraklarının sallanması Dalamanlıları rahatsız etmez mi, insanların vicdanı sızlamaz mı? .

—-31 MART SEÇİMLERİ NE OLACAK;  Bir kere öncelikle adayların iş yapma kabiliyetine bakalım.  CHP adayının iş yapmak için hiç bir dış destek alması mümkün değil. Aynı CHP adayı gibi DP adayının ve İP adayının da devlet ve devlet kurumları imkânlarından faydalanması mümkün değil. Devlet kurumları devlet bakanlıkları imkânlarından faydalanacak tek aday ak parti adayı Muhammet Karakuş tur.  Dalaman adayları arasında Proje ve vaatlere baktığımızda en boş ve tutarsız olan olanı CHP adayının vaat ve projeleridir. CHP Dalaman adayının mantıklı, mantıksız, hayali proje ve vaatleri vardır. Çoğu proje dediği şeyler geçen dönem yarım bıraktığı veya yapmadığı yollar vs.dir. Dalamanın eksik bıraktığı altyapı işleridir. IP adayının da broşürde yazdığı proje ve vaatlerinde 2 önemli konu var, gerisi boş. Dalamanda mega projeleri olan tek kişi ve iş yapacak tek kişi AKP adayı Muhammet Karakuştur.

Son Haberler