Güneyege Haber

Dalaman – Acıpayam Yolunun İyileştirilmesi İçin Ödenek Ayrıldı

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete,  parti binasında gerçekleştirilen değerlendirme toplantısının ardından basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündeme ilişkin konularla ilgili açıklama yaptı.

2.491

Muğla’ya yapılacak yatırımlarla ilgili bilgi paylaşan Mete, Kültür ve Turizm Bakanlığından, Muğla için 8 Milyon 750 bin lira ödenek ayrıldığını aktardı.

Mete, ödeneğin bir kısmının Dalaman – Acıpayam arasındaki yolun iyileştirilmesi amacıyla kullanılacağını belirterek; “Bu ödeneğin bölgemize ayrılmasında ciddi emek ve gayretleri olan milletvekillerimiz Hasan Özyer ve Nihat Öztürk’e teşekkür ediyorum” dedi.

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen il başkanları toplantısına katılarak Muğla’nın tarım ve turizm konularındaki sıkıntılarını bakanlara iletme fırsatı bulduğunu söyleyen Mete, önümüzdeki aylarda Tarım ve Turizm Bakanlığı tarafından Muğla’da kapsamlı çalışmalar başlatılacağını ifade etti.

Muğla’nın en fazla istihdam sağlayan iller arasına girdiğini de hatırlatan Mete, “Benim de üyesi olduğum Otelciler Birliği ile İş-Kur İl Müdürlüğümüzü bir araya getirmemizin bu başarıda önemli bir katkısı vardır. Çünkü bu istihdam başarısında yüzde 79 gibi büyük bir oran turizmden sağlanmıştır. Bu teşvikler, yatırımlar ve gelişmeler 2018 yılında da devem edecektir” diye konuştu.

Mete, partisinin ve il teşkilatının 2018 yılında da gelişen ve değişen Türkiye hedefine doğru emin adımlarla ilerleyeceğini ifade ederek, “2018 tüm vatandaşlarımız için hayırlı bir yıl olmasını temenni ediyorum” dedi.