Güneyege Haber

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, “Hayal edilemeyecek projeleri yaptık”

3.291

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Dalaman ilçe kongresinde konuşan, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, belediyenin çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Şaşmaz, yaptığı konuşmada; “Belediyenin kurulduğu tarihten bu yana yapılan asfaltın 3 katı asfalt yaptık. 150 kilometre asfalt yaparak ilçe merkezi içerisinde benim asfaltım yok diyecek bir yer bırakmadık” dedi.

Dalaman’a nasıl hizmet ederiz anlayışı ile yola çıktıklarını söyleyen Şaşmaz; “Ortak akıl ile hayal bile edilemeyecek bazı projeleri hayata geçirdik. 3 buçuk yıl içerisinde ilçemizin hem markalaşma hem de gelişmesi anlamında son derece ilerlediğimizi görüyoruz. Yaptığımız hizmet anlayışı ile hem kendim, ailem hem de parti ailem, ilçe başkanım ve yönetim kurulu rahatlıkla sokakta gezebiliyor. 3 buçuk yılda, belediyenin kurulduğu tarihten bu yana yapılan asfaltın 3 katı asfalt yaptık. 150 kilometre asfalt yaparak ilçe merkez içerisinde benim asfaltım yok diyecek bir yer bırakmadık. Ayrıca, Dalaman ilçe merkezinde parke yapılmamış alan bırakmayacağız” diye konuştu.

– “Dalaman’ın ‘Avrupa Yakası’ Kayacık sahilidir”

Kısa süre önce Kayacık tesisini hayata geçirdiklerini hatırlatan Şaşmaz, şunları kaydetti; “Hizmetlerimiz saymakla bitmez. 7 gün 24 saat petrol ofisi gibi hizmet veriyoruz. ‘Dalaman var, denizi yok’ deniyordu. Biz mücadelemiz, enerjimiz ve halkımızdan aldığımız güçle Çevre ve Şehircilik Bakanlığından alanı alarak, yolunu yaptık. Halkımızın hizmetine açtık. Kayacık Sahilinin, ilçe merkezinden 5 derece sıcaklığı düşük. Huzur bulmanız için başka yere gitmenize gerek yok. Dalaman’ın ‘Avrupa Yakası’ Kayacık sahilidir. Dünyada ender kaplıcalardan birine sahipken, ne kullanımı vardı. Nede kullanırken tanıtımı, dönemimizde ise hem kullanımını aldık. Projemizin yapımı devam ediyor 1 yıl içerisinde sağlık turizmine hizmet eden tesise kavuşmuş olacağız. Atatürk Caddemiz yenilendi, 2 kilometre bisiklet yolu yapıldı.”

Ülkeye, Cumhuriyete sahip çıkmak için herkesin kendine düşen görevi doğru şekilde yapması gerektiğini ifade eden Şaşmaz, kongrenin hayırlı olmasını dileyerek sözlerini tamamladı.