Güneyege Haber

Denize açılan kapıdan yıldızlar girdi

Dalaman’da düzenlenen Milyonfest Alternatif Müzik ve Rock Festivali, binlerce müzikseveri buluşturdu.

Türk Rock müziğinin önde gelen isimleri, 2-5 Ağustos tarihleri arasında Dalaman’ın denize açılan kapısı olarak bilinen Kayacık Sahili’nde, müzikseverler ile buluştu.

Ülke genelinde düzenlediği festivallerle yüzbinlerce müzikseveri, Türk Rock müziğinin yıldızlarıyla buluşturan Milyonfest, bu kez Dalaman’da festival deneyimi yaşattı.

Umut Kuzey’in açılış performansıyla başlayan festival, Yeni Türkü’nün her biri marşa dönüşen efsane şarkılarıyla devam etti. İlk günün kapanışını, 70’li yılların psychedelic, funk ve soul şarkılarını günümüz sounduyla birleştirip yepyeni bir forma sokan sevilen isim Hey Douglas yaptı. Kayacık Sahilini dev bir açık hava diskosuna çeviren Hey Douglas festival alanını dolduran binlerce gence unutulmaz bir açılış partisi yaşattı.

YILDIZLAR GEÇİDİ

MilyonFest Dalaman, farklı müzik türlerinin yıldızlarına ev sahipliği yaptı.

Yeni albümü “Arabesk” ile müzikseverlerin karşısına çıkan Gülçin Ergül ile başlayan 2’nci gün, 90’lı yılların şarkılarına yaptığı alternatif coverlarla dikkat çeken Melek Mosso ile devam etti. Ardından Gündoğarken’ın her biri kalplere kazınmış şarkılarıyla devam eden festival sevilen rock grubu Adamlar’ın sıkı performansıyla göz doldurdu. Sahne sırası başarılı rap sanatçısı Ceza’ya geldiğinde ise alanda bir coşku vardı. Gecenin son performansları Türk rock müziğinin iki başarılı topluluğu Manga ve Athena’dan geldi.

EFSANE TOPLULUK MFÖ DAMGASI

MilyonFest Dalaman’a, ülke müziğinin yarım asırlık efsanevi grubu, MFÖ damgasını vurdu.

Ülkemizin en yetenekli müzisyenlerinin bir araya gelmesinden oluşan What Da Funk topluluğu ile başlayan 3’üncü gün farklı yorum ve tarzıyla dikkat çeken Can Gox ile devam etti.  Ardından sırasıyla müzik tarihimizin en önemli topluluklarından Kurtalan Ekspres, güçlü sesi ve güzel fiziğiyle festival sahnelerinin yıldızı Pamela sahne aldı. Duygu yüklü performansı ve hüzünlü şarkılarıyla sahneyi devralan Cem Adrian festival seyircisinden yoğun ilgi gördü. Hayko Cepkin’in her zamanki yüksek enerjisi ve sahne şovlarıyla doruğa çıkan enerji, efsanevi topluluk MFÖ’nün dillere destan performansıyla son buldu.

GÖRKEMLİ FİNAL

MilyonFest Dalaman, 4 günlük müzik ve eğlence maratonu görkemli bir finalle sona erdi. Sırasıyla Sattas, Pera, Fatma Turgut, Ezhel, Halil Sezai, Selda Bağcan& Boom Pam ve Mor ve Ötesi’nin sahne aldığı son gün büyük bir kalabalık ve coşkuya sahne oldu.

Ülkemizde reggae müzik deyince akla ilk gelen topluluk Sattas ile başlayan gün başarılı rock müzik topluluğu Pera’nın yüksek enerjili performansıyla devam etti. Güçlü kadın vokal Fatma Turgut’un sevilen şarkılarıyla artan coşku genç yıldız Ezhel’in sahneye çıkmasıyla zirveye çıktı.  Duygu yüklü performansı ve hüzünlü şarkılarıyla sahneyi devralan Halil Sezai festival seyircisinden yoğun ilgi görürken ülkemizin yaşayan efsanesi Selda Bağcan ile Boom Pam’in dillere destan performansı büyük alkış aldı. MilyonFest Dalaman, ülkemizin en başarılı rock müzik topluluklarından Mor ve Ötesi’nin muhteşem performansıyla sona erdi.

Son Haberler