Güneyege Haber

DALAMAN VE SİYASİ PARTİLER

86

sezgin-yıldırım-guneyege-net

Siyasi arenada olan gelişmeleri dikkatle takip ediyoruz. Özellikle Ak parti genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın parti teşkilatlarında, köklü değişiklikler olacağını belirtip, mental yorgunluğun giderilmesi ile ilgili adımlar atılacağını belirtmesinden sonra, Ak parti teşkilatlarında yaşanacak değişimlere, odaklanmış durumdayız.

Genel başkan, teşkilatlara yeni isimlerin kazandırılmasını, özellikle sivil toplum örgütlerinde görevli olanların ve toplumca sevilen isimlerin Ak partiye davet edilip, siyasete kazandırılmasını talimat olarak verdi. Gençlerin ön plana çıkarılmasını istedi. Fetöcü kriptolara karşı çok dikkatli olunmasını ve bu konuda hassas davranılmasının da altını özellikle çizdi.

Muğla’da Ak parti kongre süreci başladı. Delege seçimleri yapılıyor. Baktığınızda her şey olağan görünüyor ama partililer, durumdan pek memnun görünmüyor.  Delege seçimlerinin yapılış şekli ile ilgili, mevcut yapının daha güçlendiğini ve bu delegenin teşkilat yönetim ve başkanlarını seçeceğini dile getirerek, yeni isimlerin partiye kazandırılmadığını, küskünlük ve kırgınlıkların giderilmediğini, sonuç olarak hiçbir şeyin değişmeyeceği konusunda algı oluşmuş vaziyette… Bu konuda oluşan algı, nasıl değişir bilemem ama Ak Parti genel merkezi bu konuda bir çalışma yapmazsa , TABANININ UMUZTSUZLUĞU kalıcı hale gelir ve bu durumda sonuç olarak seçimlerde hüsran olur…

Recep Tayyip Erdoğan’ın teşkilatlara gönderdiği talimatnameler ortada. Teşkilatların izlediği yolda ortada. Bakalım sonuçtan REİS memnun olacak mı?

Dalaman CHP demek, Belediye demektir. Belediye ve belediye başkanı Muhammet Şaşmaz olmasa CHP’nin adını pek duyacak gibi görünmüyoruz. Haksızlık etmeyelim ama CHP’li yöneticileri sosyal medyada paylaştıkları gezi fotoğrafları ile ortada görüyoruz.

Muhammet Şaşmaz başkan, sıcak ve samimi yapısı ile halkın sempati ile baktığı bir başkan. Dalaman adının reklamı içinde ciddi efor sarf ediyor.  Fakat gerek ekibi, gerekse parti teşkilatından aynı eforu göremiyoruz. Dalaman belediyesinin 50.yıl etkinlikleri ve Dalaman çayı rafting sporu müsabakaları esnasında ve etkinliklerinde başkan YALNIZ BIRAKILDI. Bazı rantiyeciler ise bu durumu “Dalaman belediyesi  CHP’li diye, Dalaman halkı etkinliklere katılmıyor “ diyerek, birilerinin eksiğini kapatıp, birilerini de, diğer iki partinin elinden, birkaç oy farkı ile alarak kazandı. Yani Dalaman seçmeninden, üç kişiden biri CHP’ye oy verdi. CHP’li olmayan seçmen, diyelim ki belediyenin etkinliğine destek vermedi. YEDİ BİN Küsur CHP’li seçmende mi? DALAMAN BELEDİYESİ CHP’li diye etkinliğe katılmadı?

Dalaman halkına lütfen iftira atmayın. Aklınızı başınıza toplayın.

Evet katılım çok ama çok azdı. Doğrudur. Ama bu durumun belediyenin CHP’li olması ile asla alakası yoktur. Belediyenin organizasyon eksikliği ve CHP Dalaman ilçe yönetiminin eksikliği diyebiliriz. Belediye başkanı yalnız bırakıldı. Elbette bir kasıt yoktur. Ama durum ortadayken de Dalaman halkı ile Muhammet başkanın arasını açacak söylemi dillendirmekte Dalaman halkına iftiradır.

Dalaman MHP’de derin bir sessizlik hakim. Akşener ‘ciler denilen ekip ise frene bastı. Hız kesti. Dalaman MHP camiası bölünür ise belediye başkanlığını ne MHP, ne de Akşener çiler ekibi kazanabilir. Ülkücü camia artık bunu gördü. Duygusal tepkilerin yerini aklıselim aldı. Artık kırıcı ve ayrıştırıcı söylemlerin yerine itidal ve yapıcı söylemleri duyar olduk.  Zaman, her şeyin ilacı. Yaşayıp sonucunu hep birlikte göreceğiz…

Dalaman halkı partizan değildir. Her partiye oy geçişleri olur. Olayları ve tüm partilerin faaliyetlerini şimdilik izliyor. Sonucunda kararı verecektir. Siyasilerimize tavsiyem kimseyi  ÖTEKİLEŞTİRMEDEN  faaliyetlerini yürütmeleri ve sıcak, samimi, insani davranışlar ile kendilerini ifade etmeleridir…

En önemli tavsiyem ise her dönemin adamı olan “ kılavuz kargalar “ var. Bu kargaları yanınıza yaklaştırmazsanız  eğer, GÜL KOKLARSINIZ. Ben hatırlatmış olayım. Karar siz siyasilerin…