Güneyege Haber

Dalaman’da eski MHP’li belediye meclis üyeleri İyi Parti’ye geçti

Dalaman’da, Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) eski belediye meclis üyeleri İyi Parti’ye geçti. Belediye meclis üyeleri İyi Parti’ye geçtiklerini, partilerinin Dalaman İlçe Binasında düzenledikleri basın toplantısı ile duyurdu.

İlçe Başkanı Bayram Altın, belediye meclis üyeleri Halil Çalış, Mehmet Madenci, Nadi Uysal / Foto: Güneyege

 

2014 yılında MHP’den belediye meclis üyesi seçilen ardından istifa ederek, bağımsız olarak bu görevi sürdürmeye devam eden belediye meclis üyeleri Halil Çalış, Mehmet Madenci, Nadi Uysal ve Ekrem Daşdemir, İyi Parti’ye katıldıklarını açıkladı.

4 Belediye meclis üyesi 11 Mart Pazar günü Menteşe’de yapılan İyi Parti İl Kongresinde, parti rozetini taktı.

Belediye meclis üyeleri adına açıklama yapan Halil Çalış; “7 Haziran seçimlerinde 80 Milletvekili çıkaran bir parti 5 ay sonra Milletvekili sayısını 40’a düşürdü. 7 Haziran öncesi söylemler, 7 Hazirandan sonra tamamen değişti. İlçe Başkanımız Telat Topçuoğlu, genel merkezin yanında yer almadı diye neden ve sebep gösterilmeden görevden alındı. Eğer demokrasiye inanıyorsak seçimle gelmişti. MHP meclis üyeliğinden istifa ederken 4 arkadaş bir araya gelerek istifa etmedik. Önce tabanımıza sorduk. Partimizde yıllarca çeşitli görevlerde bulunmuş abilerimize, kardeşlerimize sorduk. Yaptığımız istişarelerden sonrada istifa ettik. O zaman şunu söyledik, ‘istifamızın nedenleri bellidir. İstifa ettikten sonrada hiçbir partiye geçmeyeceğiz’ dedik. Ama şimdi farklı bir konuma geldik. Bir karar vermemiz gerekiyordu, yine istişarelerde bulunarak, İyi Parti’ye katılmaya karar verdik. 2019 seçimlerini çok önemsiyoruz. İnşallah iyi olacak diyoruz. Partimizi Dalaman’ımızda ve her yerde en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız. Üzerimize düşen görev ne ise layıkıyla yapmaya çalışacağız.” diye konuştu.

İyi Parti Dalaman İlçe Binası, basın açıklaması / Foto: Güneyege

“Dalaman Belediyesini İyi Partili yapacağız”

İyi Parti Dalaman İlçe Başkanı Bayram Altın ise belediye meclis üyelerine şuana kadar yapmış oldukları özverili çalışmalardan dolayı teşekkür ettiğini söyledi.

İlçe Başkanı Altın; “Hafta sonu Muğla’da yapılan İl Kongremizde arkadaşlarımızın rozetlerini taktık. Kendilerine teşekkür ediyorum. Parti teşkilatımız kolay kurulmadı, tüm yönetim kurulu arkadaşlarımıza ve delegelerimize cesur duruşlarından dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Hedefimiz büyük, belediyeyi İyi Partili yapmak için elimizden gelen her türlü imkanı kullanacağız. Bu konuda arkadaşlarıma güvenim sonsuz. Hayırlısı ne ise o olsun.” dedi.

Son Haberler