Güneyege Haber

Dalaman’da tekrar seçilen Esnaf Odası Başkanından şok sözler: “Ahlaksız, terbiyesiz”

Dalaman Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanlığına yeniden Şevket Takar seçildi. Seçimin ardından kaybeden aday seçmenlere teşekkür ederken, kazanan adaydan şok sözler geldi. Takar: “Hainlik yaptılar, Ahlaksız, terbiyesiz” dedi.

Dalaman Kültür Merkezinde yapılan seçimin divan başkanlığını Ortaca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hüsamettin Karaşahin yaptı.

Seçimde odaya kayıtlı 621 üye oy kullanırken, mevcut başkan Şevket Takar 345, diğer aday İsmet Akdeniz ise 271 oy aldı. 5 oy geçersiz sayıldı.

Aday İsmet Akdeniz, seçim sonunda yeniden seçilen Şevket Takar’ın yanına giderek tebrik etti. Akdeniz, kendisine oy veren esnaflara desteklerinden dolayı teşekkür ederek salondan ayrıldı.

345 oyla yeniden seçilen Dalaman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şevket Takar ise seçimin ardından salondakilere hitaben yaptığı konuşmada, yönetim kurulundan bazı isimlerin kendisine ihanet ettiğini savundu.

Takar; “Aramızdaki, içimizdeki bazı yönetim kurulu arkadaşlarımız hainlik yaptı. Ben bu çocuğa 14 yaşından bu yana sahip çıktım. Hem bana Allah razı olsun ağabey senin sayesinde mal varlığım oldu diyor. Birde arkamdan kuyumu kazıyorlar. Adam mı bunlar ya, adam mı. İnsanlıktan nasibini almamışlar. Bu insanlar hacıyız, hocayız diye geçinen insanlar. Ahlaksız, terbiyesiz bu kadar söylüyorum. Ben yaptığım işi Allah rızası için yaptım. Hodri meydan bu kadar basit, kim ne derse desin. Ben onun gibi menfaat için olmadım burada. Çok özür dilerim, oy verenden de vermeyenden de Allah razı olsun. Oy verene de hizmet ettik vermeyene de hizmet ettik” dedi.

Takar’ın konuşması esnasında salondaki bazı kişiler tekrar seçilen oda başkanına tepki gösterdi.

Son Haberler