Güneyege Haber

Dalamanlı sporcular Başkanlarını çiçeklerle karşıladı

Yardımcı; “Dalaman’da Uluslararası şampiyona yapmak istiyoruz” 

Dünya Rafting Federasyonu (WRF) Başkan Yardımcısı ve Gelişmekte Olan Spor Branşları Rafting Asbaşkanı Fikret Yardımcı, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Dalaman’a geldi. Yardımcı’yı, Dalaman Belediyespor Rafting Takımı, havalimanında çiçeklerle karşıladı.

WRF’de Başkan Yardımcısı olarak görev aldığını aktaran Yardımcı, gazetemize yaptığı açıklamada, Dünya Şampiyonası ve Uluslararası şampiyonaları Türkiye’de yapmak için planlama yaptıklarını söyledi.

Dalaman Belediyespor’u çalıştıran Milli Takım antrenörü Savaş İzmirli ve genç sporcuları ziyaret ederek, hazırlıkları inceleyeceğini belirten Yardımcı, geçtiğimiz sezon Dalaman’da Türkiye Şampiyonasının 3’üncü ayağını gerçekleştirdiklerini hatırlatarak; “Dalaman, rafting sporu açısından bizim için kıymetli, önem verdiğimiz bir ilçemiz. Burada yetkililer ile görüşerek, önümüzdeki sezon Dalaman’da ne yapabiliriz konusunu konuşacağız. Dalaman’da raftingin son hızı ile devam etmesini arzu ediyoruz. Bu bölgenin genç sporcuları dünyada kendilerini yavaş yavaş gösterecekler. Bizde federasyon olarak kendilerine destek vereceğiz” diye konuştu.

Dünya Şampiyonası’nı, Rize’de yapmayı planladıklarını ifade eden Yardımcı, Dünya Şampiyonası öncesi de Mart ayı içerisinde Dalaman’da Uluslararası bir şampiyona gerçekleştirmeyi hedeflediklerini söyleyerek; “Ziyaretimizde bunun görüşmelerini yapacağız. Dalaman’da yapmak istediğimiz bu Uluslararası şampiyona ile kendi sporcularımızın son durumunu da görüşmüş olacağız. Daha sonrada dünya şampiyonası hazırlıklarımız devam edecek” dedi.

Son Haberler