Güneyege Haber

DERTLERİMİZ, DERMANIMIZDIR..

Nereden,nereye geldi ülkem.

Partizanlıktan kurtulup  Akp’li, Chp’li  ve Mhp’li gözlüğünü bırakıp, sadece Türk gözü ile olaylara bakabilsek,tüm sorunlar kolayca çözülecek.

Ah bir Türk olduğumuzu hatırlayabilsek. Türk gibi düşünüp,Türk gibi karar verip,Türk gibi davranabilsek.Kendimize güvensek. İnsanlığa yaptığımız katkıların, farkına varabilsek. Bu gün bize medeniyet ve kültür dersi vermeye kalkanların, aslında bizim kültür ve medeniyetimizin büyüklüğünü en iyi bilenler olduğunu ve bunu hatırlamamız için gayret edenler olduğunu,  bir görebilsek. Ah bir görebilsek,  keşke…

Ülkeye ekonomik kumpaslar kuruluyor. Ülke ekonomisi etkilenmiyor. Büyüme devam ediyor.

Başbakan değişiyor, darbe kalkışmaları oluyor. Ordudan ve Emniyetten bir çok görevli, meslekten ihraç ediliyor. Ülkenin ordusu çöktü,Emniyeti bitti derken, bir bakıyorsunuz ,Türk ordusu şahlanmış ve “ Fırat Kalkanı “ operasyonunda… Süper güçlerin baskısına rağmen, başarılı bir harekat ı tamamlıyor.

Biz hendekler de sadece PKK’yı mı yendik ? Biz o operasyonlarda süper güçlerin özel birliklerini, yani Dünyanın en önemli güçlerinin,  özel yetiştirilmiş birimlerini yendik.  Şimdi de süper güce rağmen İdlibdeyiz. Oyun kuranların,oyunlarını bozuyoruz.

Sanki  “ tarih bizi çağırıyor “ ve bizler de çağrıya cevap veriyoruz.

Yanlış olan , hata yapılan ve eksik kalan bir çok şey var. Bu eksikler bizi durdurmamalı. Tam tersine dert diye gördüklerimizin de aslında bizim “ dermanımız “ olduğunu da anlayalım. Silah vermediler “üretmeye başladık.” Siyasal,mezhepsel,etnik ayrılıklarımız ve kargaşalarımız vardır. Kardeşliğe ve birliğe olan ihtiyacımızın, farklılığımızdan daha büyük olduğunu da görüp anladık. Kucaklaşıyoruz ve birbirimizi anlamaya başladık.

Partizanlık ve ideolojilerin beynimizi ve ruhumuzu esir alıp, kararlarımıza etkilemesine, milli birlik ve beraberliğimizin tesisine engel olmasının ,önüne geçelim. ÖZGÜR OLALIM. Ruhumuzun ve benliğimizin sahibi kendimiz olalım. Milli duruş sergileyelim ve şükürler olsun artık sergilemeye başladık. Emperyalistlerin art niyetli tavırlarını gördük. Dostluk kisvesinin altında, gizli ajandalar saklayanları fark ettik. UYANDIK ve UYANIYORUZ… Dertlerimiz , aslında dermanımızmış, FARKINA VARDIK. Dertlerin dermanı ,kurtuluş reçetemiz oldu.

Bizim,biz olma sürecimiz devam ediyor. Etmelidir.Tarih bizi çağırıyor. Bizim, kendimizin farkına vardığımız gün, bu çağrıya güçlü  bir cevap verilecektir. Tarih özlediği Türkler ile kucaklaşacaktir.

Sancılı ve acılı süreç ama korkumuz yok. Sıkıntılara rağmen gelecekten umutluyuz. Yeter ki Türkler, Türk olduğunu hatırlasın. Dertlerden , artık korkmuyoruz. Dertlerimizin ,dermanımız olduğunu anladık.

 

Son Haberler