Güneyege Haber

Doğuda Kar Kabusu Egede Deniz Keyfi

Türkiye’nin doğusunda kar yağışı ve soğuk hava etkili olurken, Ege kıyıları ise pastırma yazını yaşıyor. Hava sıcaklığı 28 dereceye kadar ulaşan Bodrum’da sahil kenarlarına akın eden vatandaşlar denize girerek güneşin tadını doyasıya çıkardı.

Türkiye’nin Doğusunda kar yağışı etkili olurken Bodrum ilçesinde yazdan kalma günler yaşanıyor. Bodrum’da sıcak havayı fırsat bilen vatandaşlar güneşin yüzünü göstermesi ile birlikte sahil kenarlarına akın etti.

Kafeteryaları dolduran az sayıda turist ve Bodrumlular güneşin tadını doyasıya çıkardı. Ardahan’a sibirya soğukları gelirken Bodrum’da ise Pastırma yazı yaşanıyor.

Ardahan’da hava sıcaklığı eksi 28 dereceye kadar düşerken Ege kıyılarında ise hava sıcaklığı güneşin altında 29 dereceye kadar ulaştı.

Pastırma yazı diye adlandırılan sıcaklığın tadını yerli ve yabancı turistler doyasıya çıkardı.

Bodrum’da yazdan kalma bir gün yaşandığını belirten vatandaşlar, “Sıcak havayı fırsat bilip sahil kenarına geldik. Hava çok güzel, biz de tadını çıkarıyoruz. Yaz sıcağı var, sahil de çok güzel pastırma sıcaklarını yaşıyoruz Denize girerek serinliyoruz” dedi.

Meteoroloji’den edinilen bilgiye göre, Bodrum’da hava sıcaklığının hafta sonuna kadar mevsim normallerinin üstünde olacağı öğrenildi.

Son Haberler