Güneyege Haber

Doğum günün kutlu olsun Türkiyem…

Cumhuriyet bayramını kutlayacağız. Bir asıra yakındır,gözümüzden bile  sakınarak koruduğumuz,büyütmeye, geliştirmeye çalıştığımız devletimizin ,doğum gününü kutlayacağız.

Muhasebemizi, vicdanlarımızda yapacağız. Muhteşem fedakarlıklar ile Cumhuriyeti kurup, özgürlüğümüzü,bize armağan ederek,başımızın dik gezmesini sağlayanlara karşı ,sorumluluklarımızı ve vefa duygularımızı düşüneceğiz. Emanetlere sahip çıkıp,çıkamadığımızı ,hedeflere ulaşmak için gayret gösterip,gösteremediğimizi sorgulayacağız. Devletimizin ve milletimizin bekasını sağlayıp, tehlikeleri defedecek güce ulaşabildik mi ?  “ Güçlü Türkiye “ yaratabildik mi ? Atatürk’ün gösterdiği hedeflere ulaşabildik mi ? Dünya milletler ailesi içerisin de Türk milletini, Atatürk’ün işaret ettiği, şerefli  bir yere ulaştırabildik mi ? Cumhuriyeti kuranlar gibi Türk’e ve Türk devletine sevdalı mıyız ? Türk milletini mutlu kılabildik mi ? Devletimiz ve milletimiz için hangi fedakarlıkları yapabildik ?

Vicdanımız ile yapacağımız bu muhasebenin sonucunda, Cumhuriyet bayramını coşku ile kutlamayı hak edip,etmediğimizin cevabını da yüreğimizde hissedeceğiz.

Laf ile söz ile Cumhuriyete ve devlete sadakat yerine, bu konuda kendimizin icraatlarına bakacağız. Cumhuriyeti ve Hürriyeti  hak etmek için ne yaptık ? Sorgulayacağız…!

Demokrasimiz gelişti mi ?

Fakirin ,fukaranın çocuğu, devlet yönetiminde söz sahibi olabildi mi ?

Siyasette söz sahibi olabildi mi ?

Sosyal adalet sağlanabildi mi ?

Devleti yönetenler ve muhalefet partilerinin yöneticileri şeffaf mı ? Halka ve seçmenlerine hesap verebiliyorlar mı ?

Hak-hukuk ,adalet,ehliyet ve liyakat devletin tüm kurumlarına ve toplumun her kesimine sirayet etmiş vaziyette mi ?

Türkiye Cumhuriyetini kuranların ve bize emanet edenlerin arzularını gerçekleştirmek, bizim boynumuzun borcudur. Slogan atmak  ve hamasi nutuklar yerine çalışmak, çalışmak ve yine çalışmak zorundayız. Canını,kanını bu vatan için feda etmişlerin, kocasını,kardeşini,evladını, sevdiğini toprağa vermişlerin, hürriyet için öksüz ve yetim kalmışların, her acıya rağmen “ vatan sağ olsun “ diyebilmiş olanların vebali omuzlarımızdadır. Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere,binlerce isimsiz kahramanları hayırla yad ediyoruz. Kıymetlerini biliyoruz. Emanetlerine canımız pahasına sahip çıkıyoruz. Emperyalistlerin tüm acımasız saldırılarına karşı ,hala milletçe direniyoruz.Bayrağımız dalgalansın,devletimiz ve milletimiz var olsun diye, canımızı feda etmeye hazırız. Hepimiz bu uğurda seve,seve şehit adayıyız.

Doğum günün kutlu olsun Türkiyem…Seni en yükseğe taşımak için yeminliyiz. Yeter ki sen ebediyen var ol. Güçlü ve gelişmiş Türkiye’yi gördüğümüz günlere uyanmak dileğiyle hayırlı haftalar diliyorum.

 

Son Haberler