Güneyege Haber

Dünyanın En Büyük Fuarlarından Birinde Bölge Tanıtımı Tüm Hızıyla Sürüyor

22. EMITT Turizm Fuarı, Rekor Seviyede Katılım ile Tüm Hızıyla Devam Ediyor. Muğla ilçeleri de fuarda tanıtım çalışmalarını sürdürüyor.

Bölge belediyelerimizin ve turizm derneklerimizin de katıldığı, Dünyanın beş büyük turizm fuarı arasında yer alan ve 25 Ocak Perşembe günü başlayan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı – EMITT, 85 ülkeden 1 bin 065 katılımcıyı ağırlayarak rekor seviyede katılım ile tüm hızıyla devam ediyor. 28 Ocak’a kadar sürecek olan fuar, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde tatil tüketicileri ve turizm profesyonelleri ile uygun fiyatlarda tatil planlarını yapmak isteyenleri bekliyor.

Bu yıl 60 bin metrekarelik alan üzerinde 85 ülkeden 1 bin 065 katılımcıyı ağırlayan EMİTT, turizm sektörüne yön veren konu ve konuklarla ikinci gününde ziyaretçilerden yoğun ilgi görmeye devam ederken stantlardaki aktiviteler de renkli görüntülere sahne oluyor.

Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz Belediyeleri stantlarında, bölgenin tarihi ve doğal güzelliklerini sektör profesyonellerine ve fuar konuklarına tanıtma çalışmalarını sürdürüyor.

Belediyelerin yanı sıra Dalaman, Ortaca, Köyceğiz Turistik Otel ve Turizm İşletmecileri Birliği (DOKTOB) ve Dalyan İztuzu Turizm ve Tanıtım Derneği’de tanıtım çalışmalarına devam ediyor. Fethiye, Marmaris ve Bodrum stantları da katılımcılar, turizmciler tarafından ilgiyle karşılanıyor.

Türkiye’den birçok il ve ilçenin katıldığı EMİTT’te pek çok önemli turizm ülkesi de stantlarıyla yer alıyor.

EMITT’e bu sene katılan ülkeler arasında A.B.D, Almanya, Arnavutluk, Azerbaycan, Bahreyn, Bangladeş, Beyaz Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri Bosna & Hersek, Çin, Fas, Filipinler, Filistin, Fransa, Gine, Güney Afrika Cumhuriyeti Güney Kore, Gürcistan, Hindistan İran, İspanya İtalya, Japonya, K.K.T.C, Kıbrıs, Kırgızistan, Kosova Küba, Letonya, Lübnan, Makedonya, Maldivler, Moğolistan, Nepal, Rusya, Seyşeller, Sırbistan, Tayvan, Tunus, Özbekistan, Ukrayna, Ürdün Vietnam, Yunanistan, Zanzibar bulunuyor.

106 ülkeden 600 tur operatörü ve 7 bin’den fazla randevu ile EMITT’e rekor ilgi

Bu yıl yoğun bir ilgi gören EMITT’e, 106 ülkeden 2 bin 686 davetli tur operatörü başvuru yaptı. Tur operatörlerinden gelen bu yoğun ilgiyi büyük bir titizlikle ele alan EMITT yetkilileri, fuar katılımcılarına ve ülke turizmine katkı sağlayacak 600 davetli tur operatörünün başvurusunu onaylayarak fuar katılımcılarını da özel olarak oluşturulan randevu sistemine dahil etti ve bunun neticesinde 7bin’den fazla randevunun fuar süresince gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Bu sene 22’ncisi düzenlenen EMITT, ülke tanıtımına, turizm sektörünün gelişmesine ve ivme kazanmasına fayda sağlarken ülkemizde tatil anlayışının, erken rezervasyon avantajlarının benimsenmesinde de etkin rol oynuyor. Hem katılımcılar hem de ziyaretçiler için sektörel bir okul niteliği taşıyan EMITT bu sene de herkes için değer yaratacak, birbirinden faydalı içerik ve iş birlikleri ile sektöre öncülük ediyor.

Son Haberler