Güneyege Haber

Eylem Tan; “Ektiğimiz Emekler Karşılık Bulduğu İçin Çok Mutluyuz”

1.687

Coşku Özel Eğitim Kurumlarında, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeni ile çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Çeşitli organizasyonlarla farkındalık yaratmaya çalıştıklarını aktaran kurum müdürü Eylem Tan, ilçe kaymakamı başta olmak üzere bir çok kişi ve kurumun ziyaretinden mutluluk duyduklarını dile getirerek; “Ektiğimiz emekler karşılık bulduğu için çok mutluyuz” dedi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında ilçedeki özel bir kolejin öğrencileri ile “Engelsiz Dostluk” maçı yapan Coşku Özel Eğitim öğrencilerini, Ortaca Kaymakamı Oktay Erdoğan başta olmak üzere Ortaca Belediyesi yetkilileri, kurum müdürleri, okullar ve sivil toplum kuruluşları ziyaret etti.

Yerbelen Mahallesindeki Coşku Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi binasını ziyaret eden Kaymakam Erdoğan, kurum yetkililerinden okulun ve öğrencilerin durumuyla ilgili bilgi aldı. Erdoğan, sınıfları ve uygulama alanlarını gezdi, öğrencilerle sohbet etti.

Yıllardır engelli bireylerin her özel gününde ve haftasında çeşitli organizasyonlarla farkındalık yaratmaya çalıştıklarını belirten Coşku Özel Eğitim Kurumları Müdürü Eylem Tan; “Güzel olansa bunu başarabildiğimizi görmek oldu. Çünkü bu yıl mülki amirlerimizden, okullara kadar birçok kişi ve kurum çocuklarımızı ziyarete geldiler. Ektiğimiz emekler karşılık bulduğu için çok mutluyuz” diye konuştu.