Güneyege Haber

Evde Bakım Hizmetinde Tıbbi Müdahale 100 Bini Aştı

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN 2014 YILINDAN BU YANA SÜRDÜRDÜĞÜ ‘EVDE BAKIM HİZMETLERİ’ KAPSAMINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN TIBBİ MÜDAHALE RAKAMI 106 BİN 727’YE ULAŞTI

Evde Bakım Hizmetiyle sağlık alanında birçok hizmet veren Muğla Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların evlerine misafir oluyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlara evlerinde pansuman, yatak yarası bakımı, serum takılması, enjeksiyon, sonda takılması, şeker-tansiyon ölçümü gibi hizmetleri veriliyor. Ekipler, talep doğrultusunda saç-sakal tıraşı, vücut bakımı ve banyo gibi hizmetleri veriyor.

Tıbbi müdahale 100 bini aştı

Muğla Büyükşehir Belediyesi, 2014 yılında başlattığı evde bakım hizmeti kapsamında bu güne kadar 12 bin 697 haneyi ziyaret etti. Bu evlerde 106 bin 727 tıbbi müdahalede bulunan ekipler, 27 bin 299 genel bakım hizmeti verdi. Ayrıca ihtiyaç durumlarında hasta nakilleri yapan belediye, hasta vatandaşları evinden alarak ilgili sağlık kurumuna götürüyor. Sağlık kurumlarındaki işlemlerinin de takibini yapan belediye ekipleri, hastayı ücretsiz olarak evine geri götürüyor. Bu hizmetten ise vatandaşlar bu güne kadar 15 bin 880 kez yararlandı.

Yeni proje: Hoş geldin bebek

Muğla genelinde başlatılan ‘Hoşgeldin Bebek Yaşama Sırası Sende’ projesi ile Muğla’da ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelere ulaşılıyor. Proje ile anne karnında ve doğumdan itibaren 24 aylık süreçte bebeklerin bazı ihtiyaçlarının karşılanması, sağlıklı beslenmeleri ile sağlıklı büyüme ve gelişimlerinin sağlanması amaçlanıyor.

İhtiyaç sahibi anne adayı ve yeni doğum yapan annelere bebekleri 24 aylık olana kadar devam eden hizmet ile dar gelirli anne adayları gebeliklerinde tespit edilerek gerekli bilgilendirme yapılıyor. Doğum yaptıktan sonra yeni doğan bebeğin ihtiyaçlarını kapsayan çanta hediye edilirken, doğum sonrasında belirli zamanlarda ziyaret edilerek annenin ve bebeğin durumu gözlemleniyor.

“Vatandaşın mutluluğu, bizim görevimiz”

Vatandaş odaklı çalışmalar yürüttüklerini belirten Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün “Muğla’da vatandaş odaklı, sosyal belediyecilik anlamında birçok projeyi hayata geçirdik ve bunlara her geçen gün yenilerini eklemek, vatandaşlarımıza hak ettikleri hizmetleri sunabilmek için çalışıyoruz. Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak kuruluşumuzdan bu güne kadar sevgi, hoşgörü ve güler yüzle hizmet ilkesiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sağlık ve sosyal alandaki projelerin yanı sıra tüm alanlarda vatandaş odaklı hizmetlerimizi Muğla’da hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

Son Haberler