Güneyege Haber

Fethiyede 10 Kasım Atatürk Anma Günü Etkinlikleri

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 79’uncu yılı dönümünde Fethiye’de düzenlenen törenle anıldı.

321

10 Kasım Atatürk’ü anma programı kapsamında, Beşkaza Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk konularak, iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Programa, Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Yılmaz Demirelli, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, siyasi parti başkanları, STK ve Oda başkanları, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Törende anıta sırasıyla Fethiye Kaymakamlığı, Fethiye Belediyesi, siyasi partiler ve STK ile Oda başkanları çelenkleri sunuldu. Ardından saat 09.05’te, çalan siren ile birlikte kent sokaklarında hayat durdu, saygı duruşunda bulunuldu.

Beşkaza Meydanı’ndaki tören programının ardından Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi’nde Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazırlanan anma programında günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya yaptı.

Konuşmanın ardından Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazırlanan ‘Hepimiz Atatürk’üz’ adlı gösteri sunuldu. Öğrenci ve öğretmenleri gösterisinde zaman zaman salonda duygusal anlar yaşandı. Gösteri sonunda öğrenciler ‘Hepimiz Atatürk’üz’ afişi açtı, salondaki izleyiciler ayağa kalkarak alkışta bulundu.