Güneyege Haber

Fethiyede Kış Kupası Heyecanı

TÜRKİYE YELKEN FEDERASYONU (TYF) TARAFINDAN DÜZENLENEN KIŞ KUPASI YELKEN YARIŞLARININ İKİNCİ ETABI, MUĞLA’NIN FETHİYE İLÇESİ ÇALIŞ PLAJI’NDA BAŞLADI.

Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) tarafından düzenlenen Kış Kupası Yelken Yarışlarının ikinci etabı, Muğla’nın Fethiye ilçesi Çalış Plajı’nda başladı.

Fethiye Belediyesi’nin katkılarıyla federasyon tarafından Çalış Plajı’nda düzenlenen yarışlara İstanbul, İzmir, Çanakkale ve Muğla’dan 150 sporcu 420 ve rüzgar sörfü kategorilerinde mücadele edecek.

Kış kupası yarışlarının ilk haftasında 521 sporcunun mücadele ettiğini söyleyen TYF Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Tarakçı, bugün ise 420 ve rüzgar sörfü kategorilerinde yarışların startının verildiğini aktardı.

Yarışların ikinci haftasında 4 ilden 150 sporcunun mücadele edeceğini belirten Tarakçı, “Yarışın ilk gününde biraz geç de olsa ideal bir havada mücadeleler sürüyor. Yarışlarda en iyi dereceleri elde edenler milli takıma girme şansı elde edecek” dedi. Yarışlar, 3 Şubat Cumartesi günü sona erecek” dedi.

Son Haberler