Güneyege Haber

Ocak Ayında Deniz Keyfi

Türkiye’nin büyük bölümünde kar ve soğuk hava etkisini sürdürürken, Fethiye ve Akyaka'da yaşayanlar ile az sayıdaki tatilci deniz keyfi yaşadı.

Bin 970 metre yüksekliğindeki Babadağ’da kar hala dururken, Ölüdeniz Mahallesi’nde vatandaşların yanı sıra bazı tatilciler deniz kenarlarında güneşlenip Ocak ayı ortasında deniz keyfi yaşadı.

Hava sıcaklığının 19, deniz suyu sıcaklığının 18 derece ölçüldüğü Ölüdeniz’de sıcak havayı fırsat bilen bazı vatandaşlar da Belcekız Plajı’nda denize girdi.

Vatandaşlardan bazıları kumsalda güneşlenirken bazıları da yürüyüş yaparak kafelerde dinlendi. Macera tutkunları ise Babadağ’ın bin 200 metre pistinden yamaç paraşütüyle uçuş yaparak Ölüdeniz’i kuş bakışı izleme fırsatı buldu.

İstanbul’dan Ölüeniz’e ailesiyle tatile gelen Fuat Yılmaz, “Güzelliği yaşamaya geldiğim Ocak ayında da burası yazdan farksız olduğunu, denize herkesin girmesini tavsiye ediyorum” dedi.

Sakin Kentte Ocak Ayında Yaz Havası

Türkiye’nin 13 sakin şehrinden birisi olan Akyaka’ya hafta sonu günübirlik tatilciler akın etti.

Hava sıcaklığının 18 derece dolayında seyrettiği Akyaka sahilinde sıcaklığın mevsim normallerinin üzerinde olması en fazla çocuklara yaradı.

Yaz sezonunda özellikle hafta sonları İzmir, Aydın ve Denizli illerinden günübirlik tatilcilerin en fazla tercih ettiği Akyaka, kış aylarında da vatandaşların hafta sonlarını değerlendirdiği tatili beldesi oldu.

Öğle saatlerinde Akyaka sahilinde yer alan işletmelerin sahile bakan yönü tamamen vatandaşlar tarafından dolduruldu.

Kış güneşinin tadını çıkaran vatandaşların yanı sıra, çocuklar da sahilde kumlarla oynadı.

Son Haberler