GELEN GİDENİ ARATIR

Gerçi daha henüz yerel seçimler moduna  girmesek te  siyasi adayları veya aday olacakları ya da halen görevinin başında olanları bir karalama kampanyasıdır başladı gitti.

Kısacası ağzı olan konuşuyor da diyebiliriz.

Genelde sosyal medya üzerinden yapılan bu karalama çalışmaları bakalım kime ne kazandıracak.

Hiç kimse biraz sabretmeyi bilmediği gibi ileri geri abuk subuk bilip bilmeden konuştuğunu görüyoruz.

Gerçi  sosyal medyayı biraz dikkatli takip ederseniz bu kişiler hep aynı kişiler. Hangi parti olursa olsun dedikodular almış başını gidiyor..

En kötüsü de halen görevde olan bir Belediye başkanı hakkında yapılan dedikodular ve karalama çalışmaları.

Yapmayın beyler yazıktır günahtır.. Ve de ayıptır.

Ortaca da iki dönem belediye başkanlığı yapan bir başkanı sokakların kaldırım taşlarıyla turizme verdiği destekle eleştirmek bence yanlış .

‘’Kaldırım taşları yenilenince yollar asfalt olunca iyi başkan , biraz gecikirse kötü başkan’’.

Turizm tanıtımına para harcıyor diye bir başkanı eleştirenlere seslenmek istiyorum.

Bakın turizm yatırımlarına laf eden, Başkan Karaçelik paraları boş yerlere harcıyor diyenlere bir şeyler açıklamak istiyorum.

Dalyan bu sene tanıtımda zirve yaptı..

Özellikle Dalyan’ın  2018 yılında dünyada gezilecek görülecek önemli yerler listesinde 16 . sıra da yer alığını biliyormuydunuz.

Dalyan tanıtılırsa gelecek olan turist veya adına her ne derseniz deyin yerli yabancı bu insanlar ilçeye giriş parası ödeyip paralarını belediye yemi yatırıyor. Otelcisi, teknecisi ,taksicisi, apartçısı, restorancısı ,bakkalı ,büfecisi  yani bölge esnafına mı bırakıyor.?

Dalyan bu yıl turizmde bence patlama yaşadı. Misafirperverliğini bir kez daha ispatladı

Neymiş efendim Dalyan da çöpler dağ gibi yığılmış. Zamanında alınmıyormuş.

Acaba biz vatandaş olarak kaçımız çöplerimizi adam gibi poşete koyup konteynıra atıyoruz.?

Turizm sezonunda nüfus patlaması olunca sadece bu bölgede değil Türkiye’nin bir çok bölgesinde geçici olarak yaşanan sorunlar bunlar.

Ama kimse Ortaca belediyesinin personel sayısını özellikle temizlik personeli sayısını hesap etmiyor. Yeni açılan Devlet hastanesine İş Kurdan onlarca eleman tahsis edilirken Ortaca belediyesi  işçi açığını bir türlü eleman alıp kapatamıyor.

Acaba neden. ?

İller bankası belediyelere yaptığı yardımın yüzde 30 unu kesmiş .

Acaba neden?

Biz toplum olarak her şeyi resmi makamlardan beklemeye alışmız bir milletiz.

Bütün sıkıntımız da oradan geliyor.

Toplum olarak yaşamasını daha doğrusu yaşamanın kurallarını önemsemiyoruz ve de uymuyoruz.

Sonra da bizi yönetenleri suçluyoruz.

Bana söylermisiniz?  Bazılarının beğenmediği ve ha bire eleştirdiği Ortaca belediye başkanı Hasan Karaçelik iki dönemdir görevde  üçüncü döneme de talip. Kazanır kazanamaz fakat Karaçelik Ortaca’ya ne yaptı neyi yapamadı.?  Kaldırım, asfalt çalışmaları eksik diyenler,  ben size söyleyeyim bu her belediyenin seçim çalışmaları için geçerli. Bir kaç ay içerisinde sokaklar baştan aşağıya bakın göreceksiniz yenilenecek. Sadece Ortaca için geçerli değil bu söylediklerim . Üstelik bu işler bizim ülkemizde böyle yürümyormu?

Bunun dışında Yine soruyorum bilgisi olan yazsın . Ortaca belediye başkanı Hasan Karaçelik bu halkın parasını çar çur mu etti.

Etti diyen varsa ispatlasın yazalım. Herkes bilsin.

Her şeyi Belediyeden bekleyenler.  Dalyanda bir etkinlik yapılıyor. Araştırıyorum . kendimde dahil olmak üzere . Bu etkinliğe maddi manevi destek verenlere bakıyorum. İnanın Muğlalı bile değil bu insanlar.

Kimisi Samsun’dan gelmiş. Kimi  Tabzon’dan gelmiş. Kimi Çorum’dan gelmiş. Kimi Antep’ten Maraş’tan gelmiş. Kısacası Anadolu’nun her  yerlerinden gelmiş burada esnaflık yapıyor ve bu bölgede para kazanıyorsak elimizi bizde taşın altına sokmalıyız diyen bu arkadaşlar yapılan etkinliklere hem maddi hem manevi olarak katkıda bulunuyorlar.

Beki soruyorum sizlere İztuzu Plajını kim işletiyor. Muğla üniversitesi bu kumsaldan yılda kaç milyon dolar kazanıyor …Allah bilir.

Muğla üniversitesini siz hiç Dalyan tanıtımların da benimde katkım olsun diyerek bir şeyler yaptığını duydunuz mu?.. Ben duymadım. Kardeşim İztuzu plajının bir tanıtım broşürü bile yok. Bunu bari bastırın.

Dalyandaki turizmci arkadaşlara Sarıgerme plajı gibi şelzong koyacak ayrı  bir yer bile vermeyen veya düşünmeyen bir anlayış  yönetiyor 6 kilometrelik İztuzu plajını.

Tamam sizin yeriniz belli. Plajın bir kenarına da Dalyan’daki Otel işletmelerine ihaleyle mi verirsiniz neyle verirsiniz orası size kalmış  belirli sayıda şelzong  yeri verseniz onlarda gelen müşterilerine plaj dahil satış yapsa siz b undan ne kaybedersiniz.?

Dalyan tekne kooperatifi.  Dalyanın can damarı bir kuruluş. Yüzlerce tekneci dostumuz arkadaşımız oradan ekmek yiyor ve hizmet ediyor. Sözüm kesinlikle onlara değil. Fakat tekne kooperatifi olarak hangi etkinliği yaptınız veya destek oluyorsunuz. ?

Üstelik İki senedir Dalyan iskele ve İztuzu iskelelere bir engelli platformu yapmadınız o insanları teknelere kucaklarda taşıyorlar.

Bakın Başka bir örnek ama olumlu bir örnek ve olumlu bir davranış.

Bölgemizde bir DALKO var. Hem bölgeye hizmet ediyor. Hem bölge insanına iş imkanı sağlıyor. Hem de son dönemlerde olumlu işler yapıyor.

Üstelik bölge için yapılan her etkinliğe de en önde hiç itiraz etmeden destek oluyor DALKO.

Örneğin. Kendim yaşadım.. İki yıldır Metin Çelik isimli bir turizmci arkadaşımız Dalyan tanıtımı için Aşı Koyundan İztuzu’na 15 km kulaç atıyor.

Bende haberini yapıyorum.

Hiç bir çıkarımız yok. Haber olsun Dalyan’ın adı geçsin yeter diyoruz.

Çekimlerimiz için sağdan soldan araç ve tekne  ihtiyacımız oldu.  Kısacası ufak tefek te olsa desteğe ihtiyacımız vardı ve o bazılarının beğenmediği  Başkan Hasan Karaçelik ile DALKO  başkanı Arif yalılı karşıladı tüm ihtiyaçlarımızı. Hem de ceplerinden.

Üstelik birileri tekne ve ulaşımdan bizden para isterken  soruyorum  bu iki güzel insanın ne mecburiyetleri vardı.

Kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum. İyi ki varlar.

Sevgili dostlar ..

Bakın kimseye yağcılık olsun diye anlatmıyorum bu yazdıklarımı.

Bu ortaca bizim kim hayırlısıyla yönetecekse kim talipse halk kimi isterse o yönetecek.

Ama insanları boş yere ucuz siyasetlerle yargılamadan infaz edip karalama yapmak sizlere yakışmıyor. Bu insanlarla yarın bir yerlerde tesadüfen de olsa karşılaşabileceğinizi göz önünde bulundurun .O zaman çamur attığınız insanın yüzüne nasıl bakarsınız orasını bilmem.

Ama bu benim fıtratımda var diyorsanız o da sizin sorununuz.

Kısacası oturduğunuz yerden öyle kaldırım taşlarıyla asfalt la bu halkın çoğunluğunun oylarıyla iki dönemdir görev yapan bir belediye başkanının arkasından konuşup  yıpratmaya çalışmayın.

‘’. fuarlara gettik stant acamadan donduk baskanımız meclis üyelerimuz birer hafta Almanya da gezdi. Çareyi 30 binde bulduk memleketi tanıttılar. Hic bilinmiyordu’’

2 Eylül günü bu yorumu Muğla CHP il başkan yardımcısı bir arkadaş gündeme getirdi.Paylaşım sosyal medyada yapılmıştı.

Bu yorumu okuyan hiçbir CHP li, nedense  ‘’ Arkadaş bu nasıl bir yorum ‘’ demedi…

Acaba neden.

Başkan Almanya’ya gerçekten gezmeyemi gitmişti?

Öyle ya oraya tek başına gitmemişti.

Varsa bir durum bunun hesabı sosyal medyadamı sorulmalıydı?

Yoksa başkanın kapısını çalıp yüzünemi söylenmeliydi.?

Ben anlam veremedim.

Veren varsa açıklasın.

Dostlar memleket bir krizin içinde.

Bir kesimin eli yağda balda börekte. Tuzları kuru. Görmedim duymadım işitmedim ayaklarındayken biz halen kaldırım taşları eski diye kendimizi oyalıyoruz.

Bence herkes bildiği, işi yapmalı.

Bilmediği işe de burnunu sokmamalı.

Yazıktır Hasan gider Ahmet gelir.

Fakat ne demiş atalarımız.

 ‘’Gelen gideni aratır ‘’

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı