Güneyege Haber

Göcek Tüneli: İktidar Çözmekten Ziyade İstifade Etmeye Çalışıyor

5.197

Türkiye’nin tek paralı tüneli, Göcek Tüneline yeni yıl ile birlikte zam yapıldı. Yapılan Zamma tepki gösteren CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir; “İktidarın bu konuyu çözememesi gerçekten çok üzücü ve düşündürücü, bu tür olayları iktidar çözmekten ziyade istifade etmeye çalışıyor” dedi.

Bölge Milletvekili olarak tünelden geçmemeye çalıştığını dile getiren CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, gazetemize yaptığı açıklamada, yaşanan durumu tekrar tekrar gündeme getirmeye ve protesto etmeye devam edeceklerini aktardı.

Milletvekili Demir, “Vatandaşlarımızın büyük bir çoğunluğu da protesto ederek yukarı yoldan geçiyorlar. Tüneli 5 buçuk lira yapmışlar artık diyecek söz yok. Başbakanlar geldi, geçti. Söz verdiler çözemediler. Birçok öneride bulunduk, her şeyi özelleştiriyorsunuz. Her şeyi satıyorsunuz hiç olmazsa Göcek Tünelini, Devletleştirin dedik. Kamu yararlansın dedik. 900 metre yerde 5 buçuk lira geliş, 5 buçuk lira gidiş toplam 11 lira yazık” diye konuştu.

Yapılan zammı kınadıklarını ifade eden Demir, bölge insanın bu durumu hak etmediğini söyleyerek, şöyle devam etti;

“Vatandaşı düşünen yok. İnsanımız zaten ekonomik olarak zor durumda. İktidarın bu konuyu çözememesi gerçekten çok üzücü ve düşündürücü, bu tür olayları iktidar çözmekten ziyade istifade etmeye çalışıyor. Biz halkımız ile birlikte protesto etmeye devam edeceğiz. Bizzat dönemin Başbakanı tarafından söz verilmişti. Sözlerinde durmak istemiyorlar.”