Güneyege Haber

Hastanenin İstinat Duvarı Yağışlara Dayanamadı

UZUN BİR SÜRE KURAK GEÇEN KIŞ MEVSİMİ, BERABERİNDE BİRÇOK SORUNU GÜNDEME GETİRİRKEN, SON GÜNLERDE MUĞLA’NIN MİLAS İLÇESİNDEN YAĞAN AŞIRI YAĞMUR DA FARKLI SORUNLARA YOL AÇTI. ŞİDDETLİ YAĞIŞ SONRASI 75. YIL MİLAS DEVLET HASTANESİ PERSONELİNİN OTOPARK ALANI OLARAK KULLANDIĞI BÖLÜMDEKİ İSTİNAT DUVARI ÇÖKTÜ. OLAYIN GECE OLMASI, OLASI CAN VE MAL KAYBININ ÖNÜNE GEÇTİ.

Milas ilçesinde şiddetli yağış sonrası 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi personelinin otopark alanı olarak kullandığı bölümdeki istinat duvarı çöktü. Olayın gece olması, olası can ve mal kaybının önüne geçti.

Milas’taki aşırı yağışlar, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’ni çevreleyen istinat duvarının bir bölümünün yıkılmasına neden olurken, olayın mesai saatleri sonrasında yaşanması, olası can ve mal kaybının önüne geçti.

Sabahın ilk ışıklarında yıkılan bölgede Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Tarık Çubukçuoğlu ve İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri incelemelerde bulundu. Yapılan incelemenin ardından hastaneyi çevreleyen ve geçmiş yıllarda ilkel şartlarla yapılmış olan duvarın tamamen yıkılıp, otopark alanı iptal edilerek, bölgenin yeşil alana dönüştürülmesi kararlaştırıldı.

Hastaneyi çevreleyen istinat duvarının yıkılarak, yeniden duvar örüleceğini belirten 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi Başhekimi Çubukçuoğlu; “Duvarın yıkılmasının ardından bölgede düzenleme çalışması yapılacak ve alan, ağaçlandırılacak” diyerek, yapılacak çevre düzenlemesiyle görünümün de modern bir hale dönüşeceğini söyledi.

Son Haberler