Güneyege Haber

HESAP GÜNÜ YAKLAŞIYOR..!

Büyük fotoğrafa bakmak lazım. Her olayı ,sadece iç mesele olarak görmeyin. Olaylar çoğunlukla iç mesele gibi görünse de dış nedenli. Dışarıda ki dünyayı tanımak lazım. O dünyayı bilirseniz eğer, her olaya farklı bir pencereden bakar ve olayları çözersiniz.

Şükürler olsun ki milletimiz olayı çözdü. Artık olayların farkına varıyor. Bizim milletimiz “ alim değil “ amma “ arif “ olayların içeriğine vakıf olmasa bile çözüyor.

Türk milleti ve bu coğrafyada yaşayan herkes, önümüzdeki günlerde,  bizlere nelerin yaşatılmak istendiğinin farkında.  Musibetin büyüklüğünü görüyor. Türklüğün,İslamın ve dini ,dili,ırkı ne olursa olsun,tüm mazlum milletlerin “ son kalesi Türkiye “ olduğunun farkında. Bu kalenin düşmemesi için her türlü fedakarlık yapılacaktır.Türk milleti yeni tarih ve destanlar yazmanın eşiğinde. ACILI olacak. IZDIRAPLI olacak. CAN ve CANLAR YANACAK. GÖZ YAŞLARI sel olup,akacak. ŞEHİTLERİMİZ olacak, toprağa evlat diye, yar diye,baba diye,kardeş diye bakanlarımız olacak ama MİLLETİMİZİN BEKASI sağlanacak. HÜRRİYET ve ADALETİN bu topraklarda hakim kılınmasının onuru da bizim olacak.

BEDEL AĞIR belki ama ödemeye hazır bir millette var… KORKMUYORUZ. Moralliyiz…

Batı dedik. Dost dedik. Yönümüzü onlara çevirdik ama sırtımızdan hançerlendik.

Nato dedik. Üye olduk ve güvencedeyiz dedik ama darbeler ile muhtıralar ile diz çöktürüldük.

Avrupa birliği dedik. Üyelik müracatı yaptık. Yarım asır geçti ve hala kapıdayız. İçeri alınmadık.

Dost batılı ülkelerin istihbarat örgütlerinin, operasyonlarına maruz kaldık. Ülkemizden kendilerine bağlı adam devşirdiler.Baronlara,localara bağlanıp onlara çalışmaları sağlandı. Bağımsız dediğimiz devletin içine sızıp, başka devletlerin başkentlerine bağladılar. Yıllarca anlayamadık. Kandırıldık. Beyaz pirincin içinde, beyaz taşlar oldular fark edemedik.

En büyük müttefikimiz, güya  ABD oldu. Teröristler hep onların tarafından korundu kollandı. Fetö ve elemanları ,Amerikada elini kolunu sallaya, sallaya geziyor. PKK ve PYD ye binlerce tır silah taşıyor. Bizim sınırımızda, bir terör devleti oluşturmaya çalışıyor ve buna bizim, itiraz etmememizi istiyor. Bu nasıl dostluktur ve bu nasıl müttefikliktir. Siyasetimizi dizayn etmeye çalışanlar bunlar, ekonomik operasyon yapanlar bunlar, bize örtülü ambargo uygulayıp, silah satmayanlar bunlar, aynı silahları ve daha gelişmişini ,hem de bedava teröristlere verenler de bunlar. Sırtımızdan hançerlenmenin hangi birini anlatalım. Hainliğin her türü ile muhatap olduk.

SICAK çatışma  ve KAOS dönemine geldik. Gizli ,saklı bir şey kalmadı. Herkesin niyeti ortada.

Etrafımız kuşatıldı. Yunan adaları silahlandırıldı. Bulgaristan -Türk sınırına ,ABD askerleri ve silahları kaydırılıp,konuşlandırıldı. Karadeniz savaş gemileri kaynıyor. Hangi ülkeyi ararsanız orada. Ermenistan Pkk kampları kurdu. Irak parçalandı, terör örgütlerinin cirit attığı yer oldu. Suriye aynı şekilde. Sınırlarımız bize saldırmaya hazır Pyd ve pkk lı kaynıyor. Bunları yeterli bulmayıp, bizi siyaseten birbirimize düşürmeye çalışıyorlar. Toplumu ötekileştirip, sağcı-solcu, Alevi-Sünni, Türk-Kürt, Laik – anti laik gibi kutuplaştırıp,kaos çıkarmanın derdindeler. Ayrıca içimizde uyuyan hücrelerini uyandıracaklar ve en özel yetiştirdikleri profesyonel özel birlikleri ile eylemler yapmaya çalışacaklar.

Onların “ hain planları “ bizim ise “ Allahımız ve milletimiz “ var. Gelsinler bakalım. Gelecekleri varsa görecekleri de vardır elbette. Asırların hıncını alırız. Özledikleri o meşhur “ Osmanlı tokatı “ nı atmasını biliriz.Bu millete asırlardır , eziyet ettiler, zulüm ettiler. Hasta adam deyip, devleti yıktılar ve bizi parçaladılar. Şimdi bunların hepsinin hesabını bu millet,tek kalemde görecektir. Zulüm ile abad olunmaz. Öğrenecekler. Zulmün ve zalimin karşısında tek yürek, tek bilek olmayı bilecek, BÜYÜK TÜRK MİLLETİ tarih sahnesinde yerini alacaktır. Zorlu günler, sıkıntılı günler kapıda ama UMUTLU ve GÜÇLÜ olacağımız günler de kapıda. Yeter ki bir olalım,iri olalım ve diri olalım…

Son Haberler