Güneyege Haber

İflas Eden İngiliz Devinin Yolcuları Dalaman’dan Ülkelerine Gönderildi

Uçuşlarını durdurduğunu açıklayan İngiliz Havayolu Şirketi Monarch Airlines’ın, Dalaman, Ortaca, Fethiye ve Marmaris’te Tatil Yapan Yolcuları Kiralanan Charter Uçaklarla Gönderildi.

İngiltere’nin önde gelen Havayolu şirketi Monarch Airlines, uçuşlarını durduğunu açıkladı.

Dalaman, Marmaris ve Fethiye ilçelerinde tatil yapan 325 İngiliz vatandaşı mağdur olmaması için kiralanan Charter uçaklarla İngiltere’ye gönderildi.

Monarch Havayollarının, İngiltere’nin, 5’inci büyük havayolu firması olduğunu söyleyen YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç, “yıllardır bölgemizde sağlıklı şekilde uçmaktadır. Bu senede haftada 22 uçuşla ciddi yolcu kitlesi taşıdı. Şuana kadar yaklaşık 87 bin yolcu taşıdı” diye konuştu.

Sezonun geriye kalan bölümünde İngiliz firmasının 72 uçuş ile yaklaşık 7 bin yolcu daha getirmeyi planladığını aktaran Genel Müdür Güvenç, “yolcular açısından hiçbir sorun yok. Bundan sonraki uçuşlarını Freebird firması devraldı. Tatillerini tamamlayan yolcular rahatlıkla İngiltere’ye dönmekteler” dedi.

YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç

Gelişen durumla ilgili tüm tedbirleri aldıklarını vurgulayan Güvenç, şunları kaydetti; “Freebird firması ilk check in işlemlerini yaptı. İngiltere konsolosluğu ile koordineli halde gidiyoruz. Şuanda Türkiye’de bulunan yolcular açısından her hangi bir problem yok. Özellikle Dalaman Havalimanı için herhangi bir problem yok. Tatillerini yapmakta olan yolcular tatillerinin ardından kendilerine tahsis edilen uçaklarla geri dönecekler.”

– Dalaman Havalimanı Çalışanları Çok İyi

İngiliz turist Steve Richards, “Gatwick’e uçamayacağımızı söylediler. Diğer havalimanı 300 mil uzakta olduğu için bize zorluk çıkarıyor. İngiliz konsolosluğu ve Dalaman Havalimanı çalışanları çok iyiler, onlarda herhangi bir sıkıntı yok. Ellerinden geleni yapıyorlar” şeklinde konuştu.

Chris Braydın ise havalimanı çalışanlarının kendilerine yardımcı olduğunu ifade ederek, şunları söyledi; “Gerekli bilgileri bize veriyorlar. Bizi bilgiden mahrum etmiyorlar. Herkes çok yardımcı oluyor. Sorun yok”

Son Haberler