Güneyege Haber

İtfaiye’den Hastanede Yangın Tatbikatı

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, İlçelerdeki kurum ve kuruluşlardan gelen talepler doğrultusunda yangın tatbikatları ve bilgilendirme toplantıları düzenliyor. İtfaiye ekipleri, Ortaca Devlet Hastanesinde yangın tatbikatı düzenledi.

Ortaca Devlet Hastanesinde görevli 60’a yakın personelin katıldığı yangın tatbikatında Hastanede çıkan temsili yangına müdahale edildi.

Yangından etkilenen hasta ve vatandaşlar İtfaiye ekiplerinin yardımıyla hastaneden çıkarıldı. Otoparkta kurulan ilk yardım alanlarında ilk müdahaleleri yapılarak ambulanslarla başka hastanelere sevk edildi.

İtfaiye ekipleri yangın nedeniyle binada mahsur kalanları  araç merdiveniyle aşağıya indirdi. Ayrıca Hastane personeline düzenlenen eğitimde, yangına ilk müdahale, temel yangın söndürme konuları uygulamalı bir şekilde anlatıldı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden tatbikatla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Oldukça verimli geçen eğitimlerde hastane çalışanları yangın ve afetlerde doğru müdahale yöntemlerini görerek ve uygulayarak öğrendiler. Düzenlediğimiz yangın eğitimleri ile amacımız olası can ve mal kaybını en aza indirmek.”

Son Haberler