Güneyege Haber

Kaderimiz Bir Bizim

163

sezgin-yıldırım-guneyege-net

Milleti millet yapan en önem li özellikler Irk, dil, tarih, din, ülkü ve gönül bağıdır. Bunlar da bir çözül me başlarsa, millet te de çözül me başlar ve millet olma özelliği kaybolup, yerini, insan kalabalıklarına bırakır. Bu nedenle toplum da lider konumun da olan kişilerin, bu konuların hassasiyetini kavraması ve gerek söylemlerini, gerekse tutum ve tavırlarını sergilerken, bu bağları zedelemekten özellikle kaçınmalıdırlar. Bu bağları güçlü kılmak, hepimizin öncelikli, milli görevidir.

Sadece ırk bağı ile millet olunmaz.

Kurtuluş savaşımıza bakın, ne demek istediği mi anlarsınız. Türk ve Müslüman olmayan Osmanlı vatandaşlarının bile gerek birinci Dünya savaşın da, gerek se Kurtuluş savaşımız da Mehmetçiğimiz ile omuz, omuza savaştığını görürsünüz. Bu insanlar ile gönül bağımız, zihniyet bağımız, tarih bağımız ve ülkü bağımız vardı.

Bu nedenle ırkı ve dini ne olursa olsun, aziz milletimiz dediğimiz unsurun bir parçasıydılar. Onlar da millet olmanın gereğini yerine getirip, bu vatan toprakları için cepheye koştular. Kanlarını akıtıp, canlarını verdiler. Bu nedenle gönül bağı çok önemli. Zedelenmemelidir.

Son zamanda emperyalistler, toplum mühendisliği yaparak, özellikle gönül bağımızı kopartacak çalışmalar yapıyorlar. Bu duruma milletçe tedbir almalı ve fırsat vermemeliyiz. Kimse, kimseyi siyasi düşüncesinden, inancından, etnik yapısından dolayı ÖTEKİLEŞTİRMEMELİDİR. Bizler siyasi düşünce olarak, inanç bakımından ve ya etnik bağımız bakımından farklı olabiliriz. Bu durum bizim millet olmamıza engel olmadığı gibi, bizi bir birimize DÜŞ MAN yapacak nedende değildir.

Acımız bir, tasamız bir. Düğünümüz, derneğimiz bir. Halayımız bir, Türkülerimiz bir. Neşemiz bir, efkarımız bir. Sevdamız bir, aşkımız bir.

Aynı soğuğun ayazını yedik. ,

Aynı çamurlu yolların çilesini çektik.

Aynı yağmurun sellerine maruz kaldık.

Aynı denizlerde yüzdük.

Aynı derelerin, pınarların suyunu içtik.

Bayramlarımız bir. Geleceğimiz bir. Devletimiz, bayrağımız, vatanımız bir. Her şey bir tarafa Anadolu insanının KADERİ bir.

Biz dünyanın en şefkatli, en merhametli ve en hoş görülü insanlarıyız. Sıcak, samimi ve dost canlısıyız. Lütfen bu özelliklerimizi kaybetmeyelim. Bizim bu özelliklerimize, sadece Türk milletinin değil, tüm İNSANLIĞIN ihtiyacı var.

Türki ye ve Türk milleti, emperyalistlerin karşısında ne kadar güçlü bir direnç gösterirse, tüm mazlum milletler mutlu ve huzurlu olur.

Türkiye ve Türk milleti ne kadar güçlüyse, insanlık o kadar huzur ve mutluluk bulur. Sadece kendimizin birliği ve geleceği için değil, insanlık adına GÖNÜLBAĞIMIZI güçlendirelim, asla kopartmayalım. Destanları kahramansız, Türküleri sevdasız, mahalleleri komşusuz, komşuları da dostsuz bırakmayalım. Devletimiz ve milletimiz, sonsuza kadar var olsun inşallah..

Hayırlı haftalar diliyorum..