Güneyege Haber

Köyceğizde Çalışan Kano Milli Takımı Macar Hocaya Emanet

Kanocular Akdeniz Oyunları ve Olimpiyatlara Macar antrenörle hazırlanıyor

Kano Milli Takımı, Macar antrenör Gabor Kulscar yönetiminde hazırlıklarını sürdürüyor.

Türkiye Kano Federasyonu tarafından Köyceğiz Su Sporları Merkezi’nde düzenlenen kış kampında, Milli Takım sporcuları, Macar antrenör Gabor Kulscar eşliğinde şampiyona hazırlıklarına devam ediyor.

Dünya şampiyonluğu yaşamış eski bir sporcu olduğunu belirten Macar antrenör Gabor Kulscar, hazırlık kampını Mart ayının sonuna kadar sürdürmeyi planladıklarını söyledi.

“Takımla olmaktan mutluyum”

Akdeniz Oyunlarında ve Olimpiyatlarda madalyalar kazanmak için çalıştıklarını aktaran Macar antrenör Kulscar; “Takımla olmaktan son derece mutluyum. Çünkü oldukça disiplinliler ve çok çalışıyorlar. Antrenmanlar için uygun yerimiz ve koşullarımız var. Yılın bu döneminde gücümüzü arttırmaya odaklandık, vaktimizin diğer kısmını da suda geçirmeye çalışıyoruz. 4 jimnastik çalışmaları, 3 koşu idmanı yapıyoruz. Genellikle günde 2 antrenman seansı yapıyoruz” diye konuştu.

“Çalışmaya devam ederlerse gelecek vadediyorlar”

Kano Milli Takımının genç ve gelecek vadeden sporculardan oluştuğunu söyleyen Kulscar; “Büyük bir çoğunluğu çok genç. Yaşları 19-21 arasında. Eğer bu şekilde çalışmaya devam ederlerse gelecek vadediyorlar. Birkaç yıl çok çalışmalıyız. Ama hepsi mükemmel olmaya ve söylediğim gibi disiplinli çalışmaya odaklanmış vaziyetteler. Takımımı seviyorum. Federasyon da yardımcı oluyor bize,  yapmak istediklerimizin olanağını sunuyorlar” dedi.

Son Haberler