Güneyege Haber

Kanser hastası Asena yardım bekliyor

Köyceğiz'de yaşayan kanser hastası Asena Ceren Hoşman tedavisi için yardım bekliyor. Yumuşak doku kanseri ile mücadele eden Hoşman, “Kemoterapi, radyoterapi aldım, cerrahi tedavi oldu. Tek umudum ilacı almak” dedi.  

Üniversiteye giderken kanser teşhisi konan 25 yaşındaki Asena Ceren, zorlu bir tedavi süreci geçiriyor.

2015 yılında bel ağrısıyla gittiği doktorda kendisine yumuşak doku kanseri tanısı konulduğunu belirten Hoşman, kemoterapi ve radyoterapi aldığını, cerrahi tedavi uygulandığını anlattı.

100 milyonda bir görülen çok nadir bir hastalığa yakalandığını ve kitlenin hayati organlarını sarması nedeni ile tekrar ameliyat olma imkanı kalmadığını söyleyen Hoşman, yapılan genetik analizler sonucu immunaterapi ile ilaç alması gerektiğini aktardı.

– “200 miligramı 21 bin lira”

İlacın ilk 2 kürünü kendi imkanları ile karşıladıklarını ve tedavisine devam edecek maddi güçleri kalmadığını kaydeden Hoşman; “Şuan kullandığım ilaç devlet tarafından ödenmiyor. İlacın fiyatı 21 bin lira, tedavi sürecim devam ediyor ilacı ne kadar kullanacağımı bilmiyorum. O nedenle bir kampanya oluşturduk. İnsanlardan desteklerini, yardımlarını bekliyorum” diye konuştu.

– “Işığımız olun”

Asena’nın kampanyasına destek vermek için Uşak’tan gelen Üniversite arkadaşı Hatice Köylüoğlu ise “Asena çok çılgın, cıvıl cıvıl hayat dolu bir insandı. Hastalığa yakalandı, hala çok güçlü fakat daha güçlü olması için sizin de yardımlarınızı bekliyorum. Ben destek için Uşak’tan geldim. Sizin de desteklerinizi bekliyoruz, ışığımız olun” dedi.

Son Haberler