Güneyege Haber

Karadenizli Acenteler Dalaman’a Geliyor

1.040

Dalaman’da, YDA Dalaman Havalimanı ve Anadolu Jet öncülüğünde düzenlenen çalıştayda Anadolu Jet’in Dalaman-Ankara seferlerine başlaması ve çapraz uçuşlar ele alındı. Toplantıda, Anadolu Jet Pazarlama ve Satış Koordinatörü Demokan Öktem, bölgenin tanıtımı için Karadeniz’den bir grup acente temsilcisinin 4 Ocak’ta Dalaman bölgesinde misafir edileceğini açıkladı.

YDA Dalaman Havalimanında, Anadolu’dan çapraz uçuşlar başlatma projesi kapsamında düzenlenen çalıştayda, YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç, Anadolu Jet’in Dalaman-Ankara seferlerinin bölgedeki sivil toplum kuruluşlarının güçlü iş birliği sonrasında gerçekleştiğine işaret etti.

Genel Müdür Güvenç; “Bölge halkının Ankara uçuşlarını Dalaman’dan yapmasının Yolu açıldı, Bölgemizdeki STK’larımız, kurumlarımız, iş dünyamız ve bölgede yaşayan vatandaşlarımızın destekleriyle çalışma amacına ulaşacaktır. Anadolu Jet’in Dalaman-Ankara seferlerine başlamasıyla birlikte Dalaman bölgesine ülkemizin farklı yerlerinden gelecek olan misafirlerimizin sayısında artış yaşanacağına inanıyorum, ayrıca yurt dışından gelecek etnik yolcularımız içinde bağlantı oluşturacağız” diye konuştu.

– Ankara-Dalaman Seferleri Anlatılacak

Anadolu Jet Pazarlama ve Satış Koordinatörü Demokan Öktem, Anadolu Jet’in Dalaman-Ankara Seferlerine başlamasının ardından bölgenin tanıtımı için Karadeniz’den bir grup acente temsilcisinin 4 Ocak’ta Dalaman bölgesinde misafir edileceğini söyledi.

Öktem, Dalaman’dan her gün Ankara’ya Anadolu Jet’in direk seferi olduğunu belirterek, “Dalaman-Ankara seferlerinin Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencileri, kamu çalışanları ve iş dünyasında duyurulması için bir dizi kampanya düzenlenmesi bugün yapılan çalıştayda kararlaştırıldı. Bu süreçte YDA Dalaman Havalimanı ve yerel yöneticilerle iş birliği içinde çalışacağız” dedi.

Çalıştayda sunum yapan YDA Dalaman Havalimanı İş Geliştirme Direktörü Orçun Songur ise bölgenin sahip olduğu turizm potansiyeli ve YDA’nın bölge tanıtımı için yurt içinde ve yurt dışında yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Songur, ayrıca iç hat bölgesel direkt uçuşların yurtiçindeki talep kadar yurtdışındaki talepleri de etkilediğine dikkat çekti.