Güneyege Haber

Kırık, Dünya Rafting Federasyonu yönetim kurulu üyesi oldu

Dalaman eski İlçe Spor Müdürü Saniye Uyar Kırık, Dünya Rafting Federasyonu yönetim kurulu üyeliğine getirildi.

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da yapılan Dünya Rafting Federasyonu (WRF) genel seçimlerinde Gelişmekte Olan Spor Branşları Rafting Asbaşkanı Fikret Yardımcı, WRF Başkan yardımcısı seçilirken, Dalaman eski İlçe Spor Müdürü Saniye Uyar Kırık, Yönetim Kurulu Pazarlama ve Medya Komitesi Başkanlığı kurulunda görevlendirildi.

WRF yönetim kurulu üyeliğine seçilen Kırık, aynı zamanda Gelişmekte Olan Spor Branşları (GOSB) Federasyonu Rafting Asbaşkanlığı Eğitim Kurulu üyeliği ile Rafting Muğla bölge sorumluluğu görevini yürütüyor.

WRF Başkan Yardımcısı ve GOSB Federasyonu Rafting Asbaşkanı Fikret Yardımcı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Sırbistan’da yapılan seçimlerde Türk delegasyonu olarak önemli çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.

Çalışmalar sonucu Türkiye adına kazanımlar elde ettiklerini söyleyen Yardımcı; “Bu kazanımlarda şahsım Dünya Rafting Federasyonu, ikinci başkanı görevine seçildim. Değerli dostum Murat Ali Alaç aynı federasyonun Pazarlama ve Medya Komitesi Başkanlığına seçildi. Gene ülkemiz rafting camiasından 9 arkadaşımız çeşitli kurullarda göreve getirildiler. Çok önemli bir organizasyon olan 2018 Rafting Dünya Kupasına ev sahipliği yapma hakkı kazandık” diye konuştu.

Yapılan çalışmalarda kendilerine destek veren Gençlik Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak olmak üzere, Gençlik Spor Genel Müdürlüğüne, GOSB Federasyonu Başkanı Hasan Öztürk’e teşekkür ettiğini dile getiren Yardımcı; “Dünya Rafting Federasyonu başkanı değerli dostum Danilo Barmaz ve yönetim kurulu üyelerine de teşekkür ederim. Uzun yıllar boyunca dost ve kardeşçe yaşadığımız Balkanlarda, insanlardan aynı muhabbeti ve sıcaklığı gördük. Bizlere sonsuz destek verdiler. Ev sahibi ülke Sırbistan’a göstermiş olduğu misafirperverlik için teşekkür eder, Sırp Federasyonu Başkanı Boris Purjakov’a şükranlarımı sunarım” dedi.

Son Haberler