Güneyege Haber

KIYAMET VAKTİ GELDİ Mİ

Anlayamıyorum kardeşim. Vallaha anlayamıyorum. Siyasi düşünce farklılığından dolayı öz be öz Türk milletinin fertlerini DÜŞMAN gibi görmeyi anlayamıyorum. Anlayamayacağım da.

İdeolojiler ve partileri, mensubu olduğu millete ve devlete, hizmet için var olduklarını bilir ve tanımlardım. Farklılıkların hizmet yarışına dönüşmesine,rekabetin hizmet kalitesi olduğuna inanırdım.

Bu düşmanlık ve ötekileştirme nedir Allah aşkına söyleyin lütfen…!

Ötekileştirme,düşmanca tavır ve söylemler bölünmeyi getirdiği gibi DEMOKRASİ KÜLTÜRÜNÜN GELİŞMEDİĞİNİ DE İFADE EDER. Çatışmanın olduğu,ötekileştirmenin olduğu yerde DEMOKRAT YOKTUR. DEMOKRASİYE İNANAN DA YOKTUR. DERDİ DEMOKRASİ OLANDA YOKTUR…!

Böyle bir ortamda da kimse DEMOKRASİ NUTUKLARI ATMASIN. Samimi bulmuyorum..!

Amerikan gemileri,İngiliz gemileri,Fransız ve Alman gemileri toplanmış geliyor. Tıpkı 1.Dünya savaşında  olduğu gibi. Onların hedefi belli…!  Yunanistan da  her gün kışkırtıcı tavırlar içerisinde..! tablo tamam… İçeride biz ne ile meşgulüz ? Birbirimizin boğazına sarılmakla…! Hanımlar ve beyler lütfen birbirinizin boğazına yapışma zahmetinde bulunmayınız. Bakın yedi düvel toplanmış gemileri ile geliyorlar. Onlar sizin yerinize zaten boğazımızı sıkacaklar..niye yorulasınız ki…!

Defalarca bu köşede yazdım. Akdeniz ve Kıbrıs’a dikkat diye.

YENİ DÜNYA DÜZENİ Akdeniz’e hakim olanı patron yapacak bir sistem üzerine kuruluyor.

Birbirimiz ile didişmeyi ve kavgayı bırakalım. İçeride birlik olup,Akdeniz ve Kıbrıs’ı yakın takip edelim. Vekalet savaşları bitti ve devletler orduları ile sahneye çıktı. Defalarca buradan yazdım. Son sözü ordular söyleyecek diye. O sıcak dönem kapıda ve bu günden sonrada hızlı gelişmelere şahit olacağız. İran başta olmak üzere Rusya ve Esat hedefte… Bakın bizi ,Rusya’yı ve İran’ı finansal operasyonla vurmaya çalışıyorlar ama şimdilik…Birlik ve beraberliğimiz hesapları bozacaktır. Devletimizin ve ordumuzun yanında dimdik durmalı ve bu konuları siyasi tartışmalara bulaştırmamalıyız. Yaklaşık Yüz yılda bir gelen fırsatlar kapımızda. Fırsatlar kadar büyük riskler de kapımızda. Ağır bedeller ödeye ödeye bu günlere geldik. Karşılığını almadan bırakmamalıyız. Yarınlarımız için birliğe dikkat edelim…

Çok sıcak bir bahar ve yaz geçireceğiz gibi görünüyor. Sıcak Çatışmalara gebe bir ortamdayız.. Dünya devletlerinin devlet başkanlarına veya başbakanlarına bakın lütfen. Neredeyse tamamına yakınının İSTİHBARAT ÖRGÜTÜ KÖKENLİ olduğunu göreceksiniz. Sizce bu tesadüf mü ?

Türk milleti her geçen gün etrafımızda dönen dolapları,üzerimize oynanan oyunları yavaş yavaş çözüyor. Ben bu bilinçlenmenin daha hızlı olması için çırpınanlardanım. DÜNYADA KURAL,AHLAK KALMADI. HER DEVLET KENDİ ÇIKARI İÇİN KABADAYI GİBİ DAVRANMAYA BAŞLADI. Bu kuralsızlıklar ve haksızlıklar tüm dünya devletleri ve insanlık için büyük risk meydana getiriyor. TEDİRGİNLİĞİMİZ bu nedenledir. Milletimizin hakkı korunsun, devletimizin bekası sağlansın, çocuklarımız için yarınlarımız garanti olsun,huzurlu olsun. Suriyede ki bir kıvılcım dünyayı ateşe verir. Allah milletimizin ve tüm insanlığın yardımcısı olsun. 2018 çok sıcak geçecek. İnşallah dünya biran önce huzur bulur..

Son Haberler