Güneyege Haber

KOM Şubeden Ortaca ve Dalamanda Operasyon

MUĞLA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ KOM ŞUBE EKİPLERİ TARAFINDAN KIYI ŞERİDİNDEN TEKNELERLE İNSAN KAÇAKÇILIĞI YAPTIKLARI VE FETÖ MENSUPLARINI KAÇIRDIĞI İLERİ SÜRÜLEN 6 KİŞİ EV VE İŞYERLERİNDE DÜZENLENEN OPERASYON İLE YAKALANDI.

Ortaca, Dalaman ve Göcek kıyı şeridinden düzensiz göçmen kaçakçılığı ve son aylarda da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (PDY) mensuplarını teknelerle İtalya ve Yunanistan’a kaçırdığı tespit edilen 6 kişi yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı’nca düzensiz göçmen ve FETÖ üyelerini tekne ile yurt dışına kaçırdığı ileri sürülen 7 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Muğla Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Dalaman ve Ortaca ilçelerinde eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonda E.G., S.C., T.A.H., H.K., O.C. ve E.K. yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerden B.A.’nın daha önce tekne ile düzensiz göçmen ticareti yaparken Yunan Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yakalandığı ve tutuklu bulunduğu açıklandı.

Yakalanan şüphelilerin emniyetteki sorgulamalarının ardından adli makamlara sevk edilmeleri bekleniyor.

Son Haberler