Köyceğiz Belediyesi iftarda buluşturdu

Köyceğiz Belediyesi Kulak Mesire Alanı’nda düzenlediği iftar yemeğinde binlerce kişiyi buluşturdu.

Köyceğiz Belediyesi Kulak Mesire Alanı’nda düzenlediği iftar yemeğinde binlerce kişiyi buluşturdu.

Köyceğiz Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen geleneksel iftar yemeğine il ve ilçe protokolünün, siyasi parti temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. İlçe Müftüsü Abdullah Kır yemek duası yaptı.

Muğla Valisi Esengül Civelek, programda yaptığı konuşmada, “11 ayın sultanı rahmet, bereket ayı Ramazan ayının bu akşamki iftarında bizleri buluşturan değerli belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Toplumsal yapımızın, dayanışmamızın, yardımlaşmamamızın güçlenmesine vesile olan şefkat, merhamet, sevgi, hoşgörü duygularımızı pekiştiren. Birlik ve beraberliğimizi sağlayan mübarek Ramazan ayının milletimize, tüm İslam alemine ve insanlığa hayırlılar getirmesini diliyor. Şimdiden Ramazan bayramınızı en iyi dileklerimle kutluyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile birlikte vatan, bayrak, millet, devlet için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi ve edebiyete intikal eden gazilerimizi rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum.” ifadelerini kullandı.

Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan ise Ramazan ayının herkese hayırlı olmasını dilediğini söyledi.

Başkan Ceylan sözlerini şöyle sürdürdü; “Özellikle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, şehit başbakanımız Adnan Menderes ve arkadaşlarına, Anadolu’ya ayak bastığımızdan günümüze kadar ki tüm şehitlerimize yüce rabbimden rahmet diliyorum. Manevi duygularımızın birlik, beraberlik ve yardımlaşma çabalarımızın en üst düzeye çıktığı bir Ramazan ayını daha geride bırakıyoruz. Aldığımız bu manevi gücün daha iyi bir dünya, daha iyi bir toplumu gerçekleştirme hedefimizde büyük katkısının bulunacağına olan inancımla, vatandaşlarımızın Ramazan Bayram’ını kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı