Güneyege Haber

Köyceğiz’de Yılın Son Pazarı Yoğun İlgi Gördü

Köyceğiz İlçesinde, ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen ev hanımları ve ihtiyacı olanlara yardım etmek isteyen hayırseverler tarafından yoğun ilgi görerek, 6 yıldır devam eden 2. El Pazarı, 2017 yılının son günü ziyaretçilerini ağırladı.

1.601

Muğla Yabancılar Derneğince, Köyceğiz Belediyesinin desteğiyle organize edilen pazara Muğla ilçelerinden çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçi katıldı. Yılın son günü kurulan pazarda, vatandaşlar yeni yıl alışverişi yaptı. Sanat sokağında yapılan canlı müziğe eşlik eden vatandaşlar yeni yılı kutladı.

Muğla Yabancılar Derneği Başkanı Halil Karanfiloğlu, gazetemize yaptığı açıklamada, geleneksel hale gelen etkinliğe vatandaşların gösterdiği ilginin kendilerini memnun ettiğini söyledi.

Karanfiloğlu, “Köyceğiz ismi ile anılan Eko pazar ve ikinci el pazarımıza halkımızın ilgisi çok büyük oluyor. Her geçen gün büyüyerek devam ediyor. Katılımcıların çevre İlçeler dışına çıkıp artık çevre illerden gelmesi bunun büyük göstergesi, her ayın son pazarı yapılan ikinci el pazarı ve 15 günde bir yapılan eko pazarda üreten kadınların el ürünlerini sergileme fırsatı oluşturuyoruz. Artık bu pazarlar Köyceğiz’in markası, Kaymakamımız Erdinç Dolu ve Köyceğiz Belediye Başkanımız Kamil Ceylan’a verdikleri büyük destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Ayrıca pazar olduğu gün ilçemize gelen yoğun trafikte görevlerini başarıyla yerine getiren emniyet güçlerimize teşekkür ederim” dedi.