Güneyege Haber

Metin; ‘’Adamcılık’’ İki Can’a Mal Oldu

Ortaca TARİŞ Başkanı ve Ortaca Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Metin, Belediye çöp aracının yaptığı kazada vurdumduymazlık ve adamcılık olduğunu ileri sürdü.

Metin, basın açıklamasında yaşanan elim olayda araç bakımlarının yapılmadığını, şoförün yeterli deneyime sahip olmadığını iddia ederek “her ehliyeti olan şoförlük yapacak tecrübeye sahip değildir” dedi.

Yaşanan elim kazadan dolayı büyük üzüntü içerisinde olduklarını vurgulayan Metin açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Tüm belediye personellerime başsağlığı diliyor, ölenleri rahmetle anıyoruz, yaralı arkadaşa acil şifalar diliyoruz. 22 Temmuz tarihinde meydana gelen elim kazadan dolayı büyük üzüntü duymaktayız. Tekrar bu tür acı kazaların yaşanmaması için işe alınan personellerde gerekli titizliği göstermemiz gerekmektedir. Bu olayla ilgili araçların yeterli bakımının yapılmadığı, şoförlerin yeterli deneyime sahip olmadığı, her ehliyeti olanın şoförlük yapacak tecrübeye sahip olmadığı gözükmektedir. Bu tür konularda daha titiz davranarak, önüne gelene kamyon gibi araçların verilmesine dikkat edilmelidir. Bu konuyla ilgili sorumlu kişi ve kişilerden hesap sorulmalı, titizlikle üstüne gidilmelidir. Bu ölümlü kazalara kader veya alın yazısı diyerek geçiştiremeyiz. Elbette inançlı insanlarız. Ama bu olayda göz göre göre suiistimal, ihmal, vurdumduymazlık ve adamcılık görülmektedir. Sonucunda iki arkadaşımızın canına mal olmuştur. Geride kalan yetimlere belediye olarak sahip çıkılmalıdır. Allah bir daha böyle ölümlü kazalar yaşatmasın. Bu konuyla ilgili Belediye Başkanımız ve biz meclis üyelerimizin sorumluluğu bulunmaktadır.”

Son Haberler